Sinoptikai: nedrąsiai pasibels pavasariška šiluma

Pirmadienio dieną prie Lietuvos priartės Atlanto ciklonas, o nuo jo nutįsęs šiltasis atmosferos frontas keliaus per mūsų šalį. Danguje storės ir tankės debesų sluoksnis. Nedidelių pragiedrulių galima tikėtis tik rytą Aukštaitijoje. Pradedant pietvakariniais rajonais į Lietuvą brausis krituliai. Pasirodžiusį sniegą keis šlapdriba, o vėliau ir lietus. Daug kur 7–12 m/s greičiu pūs pietinių krypčių vėjas. Vietomis, daugiausia Vakarų Lietuvoje, vėjo gūsiai pasieks 15–18 m/s. Temperatūra visą dieną lėtai kils. Termometrai aukščiausia temperatūrą, o tai bus 2–6 laipsniai šilumos, rodys vakare.

Antradienio naktį orams vis dar įtakos turės šiltasis atmosferos frontas. Išliks debesuoti su menkais pragiedruliais orai. Beveik visur numatomi krituliai, vyraus lietus, tik šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis gali užsilikti šlapdriba. Drėgmės ir nedidelės šilumos dėka, kai kur susiformuos rūkas. Pūs pietų, pietvakarių, vėjas, 8–13 m/s greičiu, pajūryje gūsiai retkarčiais sieks 15 m/s. Temperatūra jau beveik nežemės, tad išliks 0–5 laipsnių šiluma.

Antradienio dieną Lietuvą pasieks dar šiltesnių orų banga. Tik debesys ir lietus trukdys temperatūrai sparčiai kilti, tačiau tikėkimės, kad oras sušils iki 5–10, o kai kur nudžiugins 11–13 laipsnių šiluma. Šią šilumą šiek tiek menkins drėgmė ir stiprokas pietų, pietvakarių vėjas.

Trečiadienį per mūsų šalį praslinks jau šaltasis atmosferos frontas. Šiluma iš mūsų šalies po truputį trauksis. Bus debesuoti su pragiedruliais orai. Naktį daug kur, o dieną vietomis numatomi krituliai, daugiausia nedidelis lietus. Papūs gūsingesnis vakarinių krypčių vėjas. Kai kur vėjo gūsiai pasieks 15–18 m/s. Naktį temperatūra laikysis apie nulį, dieną svyruos tarp 3–7 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį nedideli krituliai (sniegas, šlapdriba) iškris tik vietomis. Pūs vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas, arčiau Baltijos gūsiai pasieks 15 m/s. Temperatūra bus artima nuliui, todėl kai kur susiformuos plikledis. Dieną nedideli mišrūs krituliai numatomi daug kur. Vėjas pasidarys dar truputį stipresnis ir gūsingesnis. Aukščiausia temperatūra turėtų pakilti iki 3–7 laipsnių šilumos.