Sinoptikai: rugpjūčio pradžia bus lietinga

Antradienį prie Lietuvos priartės aktyvus žemo atmosferos slėgio sūkurys. Daug kur palis. Dažniau ir intensyviau lis šalies vakaruose, o rytuose palis mažiau ir ne visur. Lyjant kai kur galimos perkūnijos. Pūs stiprokas pietinių krypčių vėjas. Temperatūra daugelyje šalies vietovių kils iki 22–27 laipsnių. Kiek gaiviau, apie 20 laipsnių, išliks labiau debesuotuose ir lietinguose vakariniuose rajonuose.

Trečiadienį ties Lietuvą apsistos susibangavęs atmosferos frontas. Tiek naktį, tiek dieną daug kur gana sodriai lis. Dienos metu jau ims vyrauti protarpiais pasirodantys trumpalaikiai lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnija ir stipresni vėjo gūsiai. Naktis bus šilta, dėl debesų ir lietaus temperatūra nekris žemiau 12–17 laipsnių, o dieną šalyje bus 20–25 laipsniai šilumos.

Ketvirtadienio naktį trumpai palis jau tik vietomis. Daugės pragiedrulių, kai kur gali suboluoti rūkas. Temperatūra pažemės iki 12–17 laipsnių šilumos. Dieną sustiprėjęs pietinių krypčių vėjas lietaus debesis atplukdys į daugelį vietovių. Vietomis lietų lydės perkūnijos griausmas ir žaibų blykstės. Temperatūra įdienojus kils iki 21–26 laipsnių.

Penktadienį orai jau nebus tokie permainingi. Trumpalaikis lietus numatomas tik vietomis. Pūs stiprokas pietų, pietvakarių vėjas. Temperatūra naktį kris iki 12–17, o dieną bus net 23–28, pajūryje laikysis 20-22 laipsnių šilumos.