Skirtingos šilumos siurblių rūšys: ką rinktis?

Namų jaukumui sukurti pasitelkiame įvairių priemonių, tačiau, aišku, jog pati svarbiausia yra tinkamas šilumos šaltinis. Kuo namuose šilčiau, tuo maloniau juose būti ir atsipalaiduoti. Renkantis šilumos siurblį labai svarbu nusistatyti prioritetus ir pasidomėti apie visas jų rūšis.

Geoterminis šilumos siurblys

Šio tipo šiluminio siurblio priežiūrai nereikia daug lėšų – iš tiesų daugiausiai kainuoja ir vėliausiai atsiperka pats jo įrengimas. Juk norintys visais šilumos teikiamais jaukumo momentais mėgautis asmenys turi investuoti į gręžinį, kuriam tikrai reikia pakloti nemažus pinigus. Visgi, besiruošiantys gyventi dideliame name neturėtų atmesti šio pasirinkimo, nes geoterminis šilumos siurblys labiausiai iš visų taupo energiją, kai yra galimybė rinktis iš galybės šilumos šaltinių. Jei svarstote, kad toks variantas Jums netiks dėl gyvenamosios vietos, tikėtina, kad klystate. Geoterminį gręžinį įrengti leistina beveik visuose sklypuose, nes jis nėra toks masyvus, kaip įsivaizduojama. Be to, tai yra puikus pasirinkimas vertinantiems tylą ir įrenginių ilgaamžiškumą.

Oras-oras šilumos siurblys

Šis šilumos siurblys yra pats idealiausias pasirinkimas tiems, kurie nenori pernelyg vargintis dėl įrengimo klausimų ir taupo vietą namų erdvėje. Oras-oras siurblys yra ekonomiškas, nes naudoja atsinaujinantį energijos šaltinį. Šį siurblį namuose sumontuoti yra labai paprasta, nes kelios jo dalys montuojamos ant lubų arba sienų, o kondensatorius montuojamas lauke. Svarbu paminėti, kad karštos vasaros metu toks įrenginys gali smarkiai atsipirkti dėl to, nes gali veikti kaip kondicionierius. Oras-oras šildymo siurblys nereikalauja dažno specialaus valymo. Žinoma, nevertėtų tuo piktnaudžiauti ir pasistengti filtrus išvalyti bent kartą retsykiais. 

Oras-vanduo šilumos siurblys

Tai- vienas populiariausių pasirinkimų šiandienos rinkoje. Šilumos siurblių oras-vanduo kaina palyginti yra stebinančiai maža – nei įrengimas, nei priežiūra daug nekainuoja. Tokį įrenginį galite montuoti tiek naujos, tiek senos statybos namuose. Tai bus idealus sprendimas tiems žmonėms, kurie turi ar planuoja grindinį ar radiatorinį šildymą dėl šilumos perdavimo skysčiu principo. Vienintelė problema yra ta, kad nors šio pasirinkimo efektyvumas yra stebinančiai aukštas, jis neretai smarkiai nuvilia orams smarkiai vėstant. Aišku, net ir tokiu atveju, šis siurblys vis tiek išlieka gana taupus. Kaip ir dauguma šilumos siurblių, šis vasarą gali padėti atsivėsinti.

Nr. 21/19