Sodų bendrijoje „Baltasis berželis“ kilo gaisras

Kovo 17 dienos rytą, 7 val. 43 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadorių mieste, sodų bendrijoje „Baltasis berželis“, Ligoninės g. 9 atvira liepsna dega pagalbinis vieno aukšto pastatas, šalia stovi automobilis, yra gyvenamasis namas. Į nurodytą vietą buvo išsiųstos trys ugniagesių autocisternos.

7 val. 53 min. atvykus pirmiesiems ugniagesiams pirties stogas jau degė atvira liepsna, taip pat buvo pradėjęs degti už 4 metrų nuo pirties esančio namo skliautas. Pati pirtis vieno aukšto, rąstinė, perdanga medinė, stogas dengtas čerpėmis. Namas taip pat vieno aukšto su mansarda, rąstinis, perdanga medinė, stogas dengtas čerpėmis. Gaisro gesinimui buvo suformuota viena ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo organų apsaugos aparatais, kurią sudarė du ugniagesiai gelbėtojai. Ugniai malšinti buvo naudojami du B tipo vandens švirkštai.

Gaisro metu sudegė pirties stogas, apdegė visos vidinės ir išorinės sienos, sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai. Taip pat apdegė namo skliauto 4 m² medinių lentelių. Nuo gaisro ugniagesiams pavyko išsaugoti du automobilius ir voljerą, kurie nuo pirties buvo 5 metrų atstumu.

Tai ne vienintelis iškvietimas, kurio šį savaitgalį sulaukė Kaišiadorių ugniagesiai gelbėtojai. Tos pačios dienos vakarą. 19 val. 14 min., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių seniūnijoje, Žuvų kaime, Žuvų g. 24 dega ūkinis pastatas. Laimei, šį kartą gaisras buvo pastebėtas ir apie pranešta laiku. Pirmasis ugniagesių automobilis į gaisro vietą atvyko po 7 min. Atvykus paaiškėjo, kad dega prie rąstinio ūkinio pastato priblokuotas 3×2 m dydžio lentinis priestatas. Gaisrą likviduoti pavyko per 10 min. Jo metu išdegė 1 m² sienos lentų.

Kone kiekvieną savaitę ugniagesiams tenka vykti į iškvietimus, kai pranešama apie degančius kaminus. Kovo 18 dienos popietę, 12 val. 4 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių mieste, Žiežmarių g. 15 užsidegė kaminas. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad kamino alkūnėje (nuo krosnies iki kamino) dega suodžiai. Pavojaus niekam nebuvo. Ugniagesiai pabudėjo, kol suodžiai saugiai išdegė. Paaiškėjo, kad namo savininkas valė kaminą, o į kamino alkūnę sukritę suodžiai užsidegė.

Nutirpus sniegui prasidėjo iš žolės deginimas. Kovo 18 dieną, 13 val. 55 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Žaslių seniūnijoje, Žaslių miestelyje, Čiobiškio gatvėje 40 arų plote dega žolė.