Sparčiai daugėja žolės gaisrų

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje kilo 2656 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius sumažėjo 25,7 proc. Tačiau pastaruoju metu, prasidėjus pernykštės žolės gaisrams, jų skaičius sparčiai auga. Kovo mėnesį atvirosiose teritorijose kilo 816 gaisrų, išdeginę daugiau kaip 1,3 tūkst. hektarų, o per šešias balandžio mėnesio dienas jau užgesinti 499 atvirųjų teritorijų gaisrai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės ir įspėja, kad jos deginimas kelia pavojų ne tik gamtai, turtui, bet ir žmonių gyvybei.

Per 3 šių metų mėnesius gaisruose žuvo 46 žmonės (kaip ir pernai per tą patį laikotarpį), iš jų 3 vaikai, o 64 gyventojai (73) patyrė traumų. Sausio mėnesį gaisruose žuvo 30 gyventojų, o vasario ir kovo mėnesiais po 8. Penkerių metų vasario-kovo mėnesiais žuvusių gaisruose žmonių skaičiaus vidurkis dvigubai didesnis – 37 gaisruose žuvę žmonės.

gaisrų skaičius atvirose vietovėse

Šiemet jau kilo 8 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, 3 gaisrai pasiglemžė po 3 gyvybes. 6 žmonės žuvo Kauno mieste, po 5 – Šalčininkų ir Kėdainių rajonuose, 4 – Varėnos rajone, po 3 – Anykščių ir Vilniaus rajonuose bei Šiaulių mieste.

Miestuose žuvo 15 žmonių, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 31. Dėl neatsargaus rūkymo žuvo 14 gyventojų (pernai per tą patį laikotarpį – 12), 13 – dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi,  3 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 3 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, po 2 – dėl padegimų ir pašalinio ugnies šaltinio, po 1 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų bei kitų priežasčių. Dar 7 gyventojų žūties priežastys tikslinamos.