Stipraus vėjo įkurtame gaisre supleškėjo visas žmonių turtas

Birželio 4 dienos vakare didžiulis gaisras kilo Kėdainių rajone, Gučkampio kaime. Ten atvira liepsna degė net penki pastatai, vienas iš jų – gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ūkinis pastatas, medinė daržinė, viduje buvę 120 šieno rulonų, prie daržinės buvusi traktoriaus priekaba su 7 šieno rulonais, medinis sandėliukas, garažas, lauko virtuvė. Nudegė gyvenamojo namo stogas, sukrito perdanga, išdegė vidus. Nuo liepsnų nepavyko apsaugoti ūkiniame pastate buvusių veršelio ir dviejų šuniukų. Išgelbėta tik šalia degusių pastatų buvusi žemės ūkio technika: kombainas „Niva“, du šieno presai, bulvių sodinamoji ir šieno grėbimo mechanizmas.

Kaip pasakojo gaisrą tyrusi Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė, sodyboje gyveno jos savininkas, jo sūnus su žmona ir anūkas. „Šeima ūkininkavo. Savininko sūnus grįžo iš laukų su priekaba, kurioje buvo šieno rulonai. Traktorių pastatė prie daržinės, atkabino priekabą ir nuėjo. Vos po kelių minučių atsisukęs, jis pastebėjo, kad smilksta šieno rulonai. Netrukus jie užsidegė. Kadangi pūtė stiprus vėjas, nuo šieno rulonų ugnis netrukus persimetė į daržinę, ūkinius pastatus ir gyvenamąjį namą. Iš pastatų neliko nieko…“ – pasakojo E. Dumčienė.

Gaisras Kėdainių rajone

Žmonėms liko tik žemės ūkio technika ir laukuose ganęsi gyvuliai. Tačiau ir juos šeima jau ketina parduoti, nes nėra kur jų laikyti, be to, sudegė visas šienas. Sodybos savininkas čia gyveno nuo 1960-ųjų metų.

Ugniagesiai gaisravietėje budėjo visą naktį, o vakar dieną jie dar perkasinėjo smilkstančius lauke išpiltus grūdus. Į gaisrą atvyko 6 gaisrinės autocisternos, jį gesino 12 ugniagesių gelbėtojų ir 6 savanoriai ugniagesiai.

Ūkininkų Gembeckų šeima neteko viso savo užgyvento turto. Ūkininkų artimieji kreipiasi pagalbos į geros valios žmones, kurie galėtų padėti šeimai atsistoti ant kojų. Jei turite galimybę, perveskite nukentėjusiems pinigėlių. Paramą galima pervesti Vitui Gembeckui sąsk. Nr. LT 787300010022620216 Paskirtyje būtina nurodyti žodį „parama“.