Su Advento pradžia į Lietuvą atkeliauja ir žiemiški orai

Antradienio naktį vėjas rims, kiek gūsingesnis išliks tik prie jūros. Krituliai intensyvės. Vakariniuose ir pietvakariniuose rajonuose sniegas kaitaliosis su šlapdriba, šiauriniuose ir rytiniuose regionuose krituliai bus sniego pavidalo. Temperatūra paryčiui nukris iki 2-7 laipsnių šalčio, pajūryje temperatūra nenutols nuo 0 laipsnių. Daug kur numatomas plikledis.

Antradienio dieną trumpam sustiprėjęs aukštesnio slėgio laukas lems gražesnius ir ramesnius orus. Kritulių bus visai nedaug, kartais pasirodys saulė. Žvarbokas vidutinio stiprumo vėjas ir toliau pūs iš šiaurės vakarų. Temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Trečiadienį sulauksime naujo Atlanto ciklono. Jis į mūsų šalį atneš nemažai kritulių, naktį daugiausia snigs, dieną sniegas didesnėje Lietuvos dalyje kaitaliosis su šlapdriba, vakariniuose rajonuose kai kur gali ir palyti. Vėjas vėl bus gūsingas. Naktį termometrai rodys 3-8 laipsnius šalčio, pajūryje bus 0-2 laipsniai šilumos, dieną pūstelėjusi šiluma orą įšildys iki 1-6 laipsnių šilumos, tik kraštiniuose rytiniuose rajonuose gali išlikti silpnai neigiama temperatūra.

Ketvirtadienį, pirmąją kalendorinės žiemos dieną, kritulių neišvengsime, bet jų intensyvumas ir kiekis bus nedidelis. Kartais pilką debesų šydą praplėš saulės spinduliai. Temperatūra tiek naktį, tiek dieną nenutols nuo 0 laipsnių. Prie jūros, kaip jau įprasta, bus šilčiau – apie 5 laipsnius šilumos.

Penktadienį dar vieno ciklono apsilankymas padidins sniego dangos storį ir vėl pakreips vėją iš šiaurės vakarų. Veržiantis šaltesniam orui temperatūros kreivė pasuks žemyn.