Su gūsingu vėju sugrįš žiemiškas šaltukas

Pirmadienio naktį ciklonas galutinai išsikvėps ir pasitrauks, o kitas vakaruose kaupiantis jėgas dar nespės priartėti, todėl debesuotumas bus nepastovus, tik kai kur, didesnė tikimybė šiaurės rytiniame šalies pakraštyje, trumpai ir silpnai pasnigs.

Šiaurės vakarų, vakarų vėjas išliks stiprokas, kai kur gūsiai sieks 15–17 m/s, paryčiais vėjas kiek aprims ir pradės suktis iš pietvakarių. Temperatūra pažemės iki 0–4 laipsnių šalčio, tik pajūryje išsilaikys silpnai teigiama temperatūra.

Pirmadienio dieną iš vakarų atskubės naujas aktyvus ciklonas. Dangų greitai užtrauks tankūs debesys, pradedant vakariniais rajonais į šalį plis krituliai – sniegas, šlapdriba, vakarinėje šalies pusėje daug kur pereinantys į lietų.

Stiprės pietvakarių, pietų vėjas, vietomis gūsiai sieks 15–17 m/s, vakarop vakarinėje šalies dalyje vėjas vėl suksis iš vakarų ir sustiprės dar labiau, vakariniuose ir pietvakariniuose rajonuose gūsiai sieks 15–18 m/s, pajūryje iki 20 m/s. Kai kur krituliai bus gana intensyvūs, sumažės matomumas, negana to, dėl sustiprėjusio vėjo kai kur gali kilti pūga, todėl eismo sąlygos vietomis gali tapti sudėtingos. Temperatūra dieną kils iš lėto ir tik popietę ar vakare pasieks 0–5 laipsnius šilumos.

Antradienio naktį ciklonas trauksis, debesys bus plonesni, bet krituliai vis dar laukiami daugelyje rajonų. Jų intensyvumas jau numatomas mažesnis, daug kur tik palynos ar negausiai kris šlapdriba. Išliks vėjuota, vakarų, šiaurės vakarų vėjo gūsiai daugelyje rajonų sieks 15–20 m/s. Žemiausia temperatūra pasiskirstys nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Antradienio dieną vyraus debesuotas kai kur su nedideliais pragiedruliais dangus. Didesnėje šalies dalyje laukiami negausūs krituliai. Į Lietuvą ims veržtis šaltesnis oras, tad vėl ims vyrauti šlapdriba ir sniegas. Aukščiausia temperatūra, tarp 0–5 laipsnių šilumos, bus pirmoje dienos pusėje. Popietę oras ims šalti, pradės formuotis plikledis. Vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai pirmoje dienos pusėje vis dar daugelyje rajonų sieks pavojingus 15–18 m/s, tačiau vakarop aprims.

Trečiadienio naktį nedidelio sniego sulauksime didesnėje šalies dalyje. Temperatūra daug kur kris iki 3–8 laipsnių šalčio, o kai kuriuose šiauriniuose rajonuose, ilgiau pragiedrėjus gali atšalti dar laipsniu kitu daugiau. Vėjas aprims, keliuose reikės saugotis plikledžio. Dieną debesų išliks gana daug, vietomis iš jų negausiai snyguriuos. Išliks žvarbokas šiaurinių krypčių vėjas. Temperatūra beveik nekils – sieks 2–7 laipsnius šalčio.

Ketvirtadienį slėgis šalyje išaugs, žymesnių krituli jau nebenumatoma. Debesys taip pat suplonės, daugiau sulauksime pragiedrulių. Temperatūra naktį kris gana sparčiai, iki 8–13, kai kur ir 17 laipsnių šalčio, o dienos metu daug kur išliks 1–6 laipsnių šaltis, tik pajūryje laukiama 0–2 laipsnių šiluma.

Penktadienį Lietuvą pasieks naujas ciklonas. Vėl daug kur sulauksime mišrių kritulių, šiek tiek sustiprės vėjas. Temperatūra naktį bus 2–7 laipsniai šalčio, tik pajūryje išsilaikys silpnai teigiama temperatūra, o dieną oras jau daug kur sušils iki 0–5 laipsnių šilumos.

Remiantis dabartiniais duomenimis, savaitgalį taip pat sulauksime kritulių, vyraus neigiama temperatūra.