Su kokiais orais švęsime Jonines?

Sekmadienį orus Lietuvoje lems žemo slėgio sūkurys, jo centrinė dalis. Dangų dengs tankūs debesys, saulė pasirodys tik kai kuriose vietovėse ir tik trumpam. Daugelyje rajonų palis, tačiau didesnėje šalies dalyje vyraus trumpalaikis ir negausus lietus, tik vakariniams rajonams lietaus klius daugiau, čia lis dažniau ir intensyviau.

Pūs stiprokas vakarų vėjas, 8–13 m/s greičiu, pajūryje gūsiai sieks 15–18 m/s. Diena dėl tankių debesų ir lietaus bus vėsi, šils tik iki 15–20 laipsnių.

Vakaras prie Joninių laužų taip pat nebus labai malonus. Daug kur bus debesuota, vietomis, daugiausia pietinėje šalies dalyje, lynos. Pūs stiprokas ir vėsus vakarų, šiaurės vakarų vėjas. Temperatūra pasiskirstys nuo 13 iki 17 laipsnių.

Likusią Joninių nakties dalį vyraus debesuoti orai, pragiedruliai pasirodys tik vietomis. Vietomis, daugiausia pietinėje šalies dalyje, palis. Pūs stiprokas vakarų, šiaurės vakarų vėjas, pajūryje gūsiai sieks 15 m/s. Paryčiais oras atvės iki 10–15 laipsnių šilumos.

Pirmadienį, Joninių dieną, ciklonas trauksis. Diena bus debesuota su pragiedruliais, didesnėje šalies dalyje trumpai ir daugiausia negausiai palis. Vėjas papūs iš šiaurės vakarų, šiaurės, 6–11 m/s greičiu. Dėl pasirodžiusios saulės diena bus daug šiltesnė nei praėjusi, popietę temperatūra pakils iki 20–25 laipsnių.

Antradienį mūsų šalies orus lems virš Baltijos regiono stiprėsiantis anticiklonas. Naktį debesys išsisklaidys, lietaus nenumatoma, o dieną debesų šiek tiek padaugės, bet lietaus tikimybė išliks labai maža. Pūs nestiprus šiaurės vėjas. Naktį temperatūra pažemės iki 10–15 laipsnių, o dieną į šalį ims skverbtis šiltesnio oro masė, temperatūra kils iki 23–28, Kuršių nerijoje – 20–22 laipsnių.

Trečiadienį vyraus mažai debesuoti ir sausi orai. Vėjas bus silpnas. Naktį vės iki 10–15 laipsnių šilumos, dar šilčiau bus Kuršių nerijoje, o dieną oras įkais iki 25–30 laipsnių.