Sugrįžus iš polkos varžytuvių

Kaišiadorių kultūros centro folkloro ansamblį „Verpeta“ lanko šaunus būrys žmonių, neabejingų liaudies dainai, šokiui, vakaronių šurmuliui. Ir jaunas, ir vidutiniokas, ir brandaus amžiaus senjoras – visi kartu čia atranda save, bandydami pajusti šimtmečiais tobulintą dainos dvasią, rengdami vakarones, švęsdami kalendorines šventes, dalyvaudami miesto, rajono, respublikos ir tarptautiniuose renginiuose. Kolektyvą lanko šokėjai, kurie suka smagius šokius ir tarsi pakeri žiūrovą natūraliu liaudišku paprastumu, žavumu ir linksmumu. Šįkart paporinsime apie polkos entiuziastus.

Verpetiškiai polką trypia smagiai susiėjimuose, vakaronėse, minėjimuose, šventėse, garbinguose renginiuose, festivaliuose, televizijos laidose ir varžytuvėse. Turime šokėjų prizininkų: tai Angelė Konstantinavičienė ir Vytautas Čėsna. Jie  kas antrus metus Varėnos kultūros centre dzūkiškos polkos varžytuvėse „Smagiausios polkos – smagiausia pora“ užima prizines vietas. Taip nutiko ir šiemet.

Dzūkiško renginio metu tarsi skriete skriejo pašėlusiai smagiu polkos ritmu ir tapo pirmosios vietos laureatais. Šokėjai, kupini neblėstančios energijos ir šokio jėgos paslapties sugrįžę su džiaugsmu pasakojo savo įspūdžius, parsivežtus iš renginio. Varžytuvėse dalyvavo poros ne tik iš Kaišiadorių, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Druskininkų.

Kol varžytuvių komisija rinko geriausius, pertraukų metu grojo mūsiškiai Kaišiadoriečiai Viktoras Zujus ir šaunioji kapela. Žiūrovai taip pat turėjo galimybę išsirinkti savo šauniausią porą. Prieš dvejus metus ja tapo mūsiškio kolektyvo šokėjų pora – Angelė K. ir Vytautas Č. Mūsų šauniausieji dar pelno ir garbingos trečiosios vietos nominaciją. Buvo ir kitų polkos nominacijų – tai geriausiai tradiciją perėmusios jaunimo poros nominacija, aksominės poros nominacija, simpatiškiausios poros nominacija.

Šventę tradiciškai vedė nepakartojami Jonas Bajoriūnas ir Rimutė Avižinienė. Širdingiausi sveikinimai visiems varžytuvių dalyviams, mūsiškiams nugalėtojams, stiprybės ir sveikatos toliau trypiant smagiąją polką. O kadangi jau žiema, vakarai vis ilgėja, tad skaitytojus raginame aktyviau leisti laisvalaikį  ir ateiti į „Verpeta“ renginius.

Gitana Valkavičienė