Sulaikymo metu pareigūnai rado apie 18 kilogramų narkotinių medžiagų (video)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą medžiagoje dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo.

Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d., po to, kai pareigūnai kriminalinės žvalgybos tyrimo metu surinko pakankamai duomenų apie asmenis, kurie neteisėtai disponuoja labai dideliu narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių kiekiu.

Pradėjus rinkti informaciją, paaiškėjo, kad du sostinės kriminalistams gerai žinomi asmenys, priskiriami prie Vilniuje veikiančių organizuotų nusikalstamų struktūrų, gali organizuoti ir vykdyti neteisėtą narkotinių medžiagų platinimą Lietuvoje. Pareigūnams kruopščiai pradėjus kaupti ir analizuoti gaunamą informaciją, paaiškėjo ir šių asmenų veikimo principas. Pastarieji labai didelio kiekio narkotinių medžiagų sandėliavimui pasirinko vieno iš įtariamo asmens motinai priklausančią sodybą, esančią atokiau nuo Vilniaus ‒  Trakų rajone. Kriminalistams užfiksavus atvejus apie asmenų daromas nusikalstamas veikas, šią savaitę surengtos operacijos metu pavyko sulaikyti Mažeikių rajono gyventoją, įsigijusį didelį kiekį ‒ apie 1 kg narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Šiam įtariamajam, anksčiau priklausiusiam Mažeikiuose veikusiai organizuotai grupuotei, įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 2 d.

Netrukus pareigūnai surengė ir pasalą ‒ Trakų rajone esančioje sodyboje sulaikė du juos dominančius asmenis, kurie į automobilį krovė labai didelius kiekius narkotinių medžiagų. Atlikus neatidėliotinas kratas sodyboje ir jos priklausiniuose bei įtariamų asmenų automobiliuose, buvo rasta ir paimta apie 17 kg narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių paketuose. Patikrinus paketus, nustatyta, jog jie itin kruopščiai supakuoti, naudojant vakuumavimo aparatą ir vieną iš pakuotės sluoksnių išmirkytą dyzeline, taip apsunkinant narkotinių medžiagų aptikimo galimybę. Be narkotinių medžiagų sodyboje buvo rasta: automobilis „Opel“ ir motociklas BMW, pavogti Vokietijoje ir Anglijoje, taip pat žoliapjovės, generatorius ir kiti daiktai, kurie gali būti gauti nusikalstamu būdu. Dėl šių daiktų grąžinimo teisėtiems savininkams bus sprendžiama ikiteisminio tyrimo metu bendradarbiaujant su užsienio šalių teisėsaugos institucijomis. Iš apyvartos išimtų narkotinių medžiagų vertė – apie 200 000 eurų. Sulaikytiesiems ‒ 44-erių metų Vilniaus miesto ir 36-erių metų Vievio gyventojams įteikti pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. ir 189 str. 1d.

Kadangi viena iš padarytų nusikalstamų veikų priskiriama prie labai sunkių nusikaltimų ir įstatymas numato griežtą laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų, be to, šie asmenys ir anksčiau yra turėję reikalų su teisėsaugos institucijomis, bus kreipiamasi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo jiems skyrimo.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus apskr. VPK informacija