Sulaikytas nesėkmingai senolį apgauti bandęs sukčius

Iš senolio banko kortelę apgaulės būdu pasisavinęs vyras ja pasinaudoti nespėjo – vos įvykdžius vagystę, jį pasitiko policijos pareigūnai, vyras sulaikytas.

Užvakar, sausio 6 d., apie 20.50 val. Kaune, Savanorių pr., į vyro (gim. 1940 m.) namus paskambinęs nepažįstamas asmuo, prisistatęs policijos pareigūnu, įtikino senolį, kad pasinaudota jo banko kortele, todėl reikalinga kortelę pateikti policijos tyrimui. Vos po keliolikos minučių prie senolio namų iš tiesų atvyko policijos ekspertu apsimetęs vyras, kuriam senolis atidavė savo banko kortelę.

Pasisavinta banko kortele vyrui pasinaudoti taip ir nepavyko – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) kriminalistams bendradarbiaujant su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnais, įtariamasis buvo operatyviai sulaikytas. Pastarasis – anksčiau ne kartą už vagystes, disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir kitus nusikaltimus teistas kaunietis (gim. 1988 m.). Po asmens apklausų bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių paskyrimo, taip pat, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pareigūno vardo pasisavinimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 289 str. Už tai asmeniui grėstų bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dviejų metų.

Kauno apskr. VPK kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo pagal LR BK 182 str. 1 d. (už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų) bei dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, pagal LR BK 214 str. 1 d. (už tai asmeniui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų).

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo sk. prokurorai.

Pareigūnai primena – būkite budrūs, sulaukę netikėto sukčių skambučio, nutraukite pokalbį. Pakartotinai paskambinus sukčiams, nekelkite ragelio, o kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsiant praneškite policijai 112.