Sulaikyti asmenys, organizavę, tarpininkavę ir vykdę narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais po ilgalaikio didelės apimties tyrimo sulaikė grupę asmenų, kurie siejami su organizuotomis nusikalstamomis struktūromis, veikiančiomis Vilniaus ir Kauno apskrityse. Įtariama, kad šie asmenys, pasiskirstę vaidmenimis, organizavo, tarpininkavo ir vykdė narkotinių ir psichotropinių medžiagų – kanapių dervos, heroino ir kokaino kontrabandą, disponavo vogtomis transporto priemonėmis, klastojo transporto priemonių identifikacinius numerius, valstybinius transporto priemonių numerius ir dokumentus.

Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba, atlikdama ikiteisminį tyrimą ir glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnais, nustatė Europos ir kitas šalis, per kurias turimais duomenimis keliaudavo kontrabandiniai kroviniai, iš kurių kiekvieno nelegalios rinkos kainomis vertė šimtas tūkstančių eurų. Organizatoriai steigė uždarąsias akcines bendroves šiam neteisėtam pelningam verslui konspiruoti, tarptautiniams krovinių pervežimams vykdyti.

Tyrimo metu gauta duomenų, kad įtariamieji, siekdami sumažinti investicijas į nusikalstamą verslą, įgydavo vogtus vilkikus su puspriekabėmis ir įrengdavo slėptuves narkotinėms ir psichotropinėms medžiagoms gabenti, klastodavo identifikuojančius transporto priemonių ir valstybinius transporto priemonių numerius bei dokumentus, kuriais naudodavosi tiek teisėtai, tiek ir neteisėtai veiklai vykdyti.

Nusikalstamos veiklos organizatoriai Lietuvoje organizuodavo labai didelių narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekių įgijimą, transportavimą ir išplatinimą įvairiose Europos žemyno valstybėse, o siekdami išvengti baudžiamosios atsakomybės ir užmaskuoti neteisėtą veiką, klastodavo dokumentus.

Siekiant užkardyti nusikalstamas veikas, bendrų operacijų su Norvegijos, Lenkijos ir Latvijos teisėsaugos institucijomis metu minėtose šalyse išimta daugiau nei šimtas kilogramų kanapių dervos (hašišo), apie keturiasdešimt kilogramų metamfetamino, aštuoni kilogramai heroino.

Sulaikymų metu užsienyje ir atliekant kratas Lietuvoje sulaikyti 8 vilkikai ir 10 puspriekabių. Patikrinus sulaikytas transporto priemones, nustatyta, kad šeši iš aštuonių vilkikų bei septynios ir dešimties puspriekabių yra vogtos arba užvaldytos sukčiaujant.

Šiame didelės apimties ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl sunkių ir labai sunkių nusikaltimų padarymo Lietuvoje pareikšti septyniems asmenims, o keturiems asmenims ‒ užsienio valstybėse. Visiems įtariamiesiems nusikalstamos veikos organizatoriams teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę suėmimą trims mėnesiams. Manoma, kad sulaikomų asmenų dar daugės.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir koordinuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus apskr. VPK informacija