Sulaikyti nusikalstamos grupės atstovai turėjo ginklų ir narkotikų (video)

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai sulaikė penkis Kauno apskrities gyventojus, įtariamus 2015 m. rudenį susidorojus su palangiškiu, siejamu su organizuotu nusikalstamumu.

Įtariamieji nustatyti ir sulaikyti Klaipėdos policijos pareigūnams bendradarbiaujant su Lietuvos kriminalinės policijos biuru ir Kauno apskrities VPK.

2015 m. spalio mėn. pabaigoje vakare į Kretingos ligoninę buvo atvežtas 1977 metais gimęs Palangos miesto gyventojas. Medikai nukentėjusiajam nustatė daugybinius galvos ir pilvo sumušimus, smegenų sukrėtimą, piršto, delnakaulio, alkūnės bei kojos abiejų kulkšnelių lūžimus.

Kretingos rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį jau kitą dieną perėmė KPONTV tyrėjai. Šį policijos ir prokuratūros sprendimą iš dalies lėmė ir pačios aukos asmenybė.

2009 m. Klaipėdos apygardos teismas už kūno sužalojimą iš chuliganiškų paskatų ir turto prievartavimą palangiškį nuteisė 6 m. laisvės atėmimo bausme. 2013 m. asmuo buvo lygtinai paleistas iš pataisos namų, o 2015 m. jam prieš laiką buvo nutraukta probacijos tarnybos priežiūra.

Dėl sunkaus rezonansinio nusikaltimo uostamiesčio teisėsaugininkai atliko didelio masto kompleksinius tyrimo veiksmus ir nustatė įtariamuosius. Nustatytas ir galimas susidorojimo su nukentėjusiuoju motyvas – tai jo paties ir bendrininkų galima nusikalstama veika bei tarpusavio santykių aiškinimasis.

Nukentėjusysis buvo pakviestas į susitikimą Palangoje, kur jo jau laukė iš Kauno atvykę asmenys. Auka žalota ir kankinta, taip pat pagrobtas nukentėjusiojo žmonos vardu užregistruotas automobilis. Po pusantros valandos palangiškis nuvežtas ir paliktas Kretingoje.

Įtariant, kad kaltininkai gali būti ginkluoti, pasitelkti Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” kovotojai. Įtariamieji sulaikyti 2016 m. rugsėjo viduryje – kratų pas juos metu aptikti šaunamieji ginklai, šaudmenys, įtariama, psichotropinės medžiagos bei kiti įkalčiai.

Penkiems asmenims pareikšti įtarimai dėl organizuotoje grupėje padaryto kūno sužalojimo, neteisėto laisvės atėmimo, plėšimo bei kitų nusikaltimų. Teismo sprendimu jiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams.

Klaipėdos apskr. VPK informacija

Naujienos iš interneto