Susitikime su ekonomikos ir inovacijų ministre aptartas Kaišiadorių paukštyno likimas

Kovo 4 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, mero pavaduotojas Darius Vilimas, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, AB Kaišiadorių paukštyno generalinis direktorius Darius Gudačiauskas bei Kaišiadorių rajono ir Elektrėnų verslininkai susitiko su Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite. Susitikimo metu aptarta verslo situacija COVID-19 pandemijos ir karantino kontekste. Kalbėdamiesi su ministre Aušrine Armonaite, tiek Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, tiek ir Kaišiadorių paukštyno generalinis direktorius Darius Gudačiauskas akcentavo Vyriausybės paramos poreikį ir reikšmę didžiausio Kaišiadorių krašto darbdavio – Kaišiadorių paukštyno – išlikimui.

„Šį susitikimą inicijavome prieš keletą savaičių, siekdami su ministre aptarti valstybės paramos skyrimo paukštininkystės įmonei galimybes. Verslo bendruomenė išsakė savo skaudulius, panašu, kad ministrė juos išgirdo. Žinoma, tam, kad sėkmingai įveiktume krizinę situaciją, mums reikalingas susitelkimas ir išmintingi sprendimai. Būtent jų ir laukiame iš Vyriausybės bei tęsiame kovą už AB Kaišiadorių paukštyno išlikimą. Manau, kad susitikimas buvo naudingas, sutarėme, kad, pasibaigus karantinui, ministrė atvyks į savivaldybę ir galėsime aptarti aktualius klausimus detaliau“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Atsakydama į mero Vytenio Tomkaus bei Kaišiadorių paukštyno generalinio direktoriaus Dariaus Gudačiausko iškeltus klausimus, ministrė Aušrinė Armonaitė akcentavo, kad, jos turimomis žiniomis, Vyriausybė ir Žemės ūkio ministerija šiuo metu ieško finansinių resursų, reikalingų Kaišiadorių paukštyno paramai. Būtent Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos kompetencijai priskiriamas ir paukštininkystės sektoriaus plėtojimas.

Nors tam tikrų pozityvių žinių, kalbant apie AB Kaišiadorių paukštyno išlikimą, daugėja, tačiau atsikvėpti dar būtų anksti. Reikalinga parama dar nėra pasiekusi bendrovės, o nuostoliai patiriami kasdien. „Todėl meras Vytenis Tomkus toliau telkia įmonės išlikimą remiančias jėgas, aiškina apie žalą, kurią mūsų kraštas patirtų sustabdžius įmonės veiklą, ir nepaliauja kovoti už darbo vietų išsaugojimą bei įmonėje dirbančių kaišiadoriečių interesus“ – rašoma Kaišiadorių rajono savivaldybės išplatintame pranešime.

Be Kaišiadorių paukštyno išlikimo klausimo, susitikime aptarta ir smulkiojo bei vidutinio verslo situacija pandemijos akivaizdoje, situacija darbo rinkoje, Kaišiadorių rajono ir Elektrėnų savivaldybių vystymosi perspektyvos, investuotojų pritraukimo į laisvąją ekonominę zoną prie Kruonio HAE klausimai, ministerijos siekis verslui mažinti administracinę naštą bei suteikti daugiau galimybių.

Kaišiadorių rajono ir Elektrėnų savivaldybių vadovų, verslininkų, visuomenininkų profesinių sąjungų atstovų susitikimą su Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite suorganizavo ir moderavo Seimo narė Silva Lengvinienė.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.