Suskaitmenintos Kaišiadorių rajono savivaldybės kapinės lankantiems kapus padės greičiau ir tiksliau rasti artimųjų kapus

Informacijos paieškos apie artimųjų kapavietes Kaišiadorių rajono savivaldybės kapinėse nuo šiol bus kur kas paprastesnės, nes gyventojai reikiamus duomenis greitai ir patogiai galės sužinoti internete. Šiemet atliktas skaitmeninimo procesas – kapų nuotraukos, vieta ir kiti duomenys publikuojami portale www.cemety.lt.

Suskaitmeninta daugiau nei 20 tūkstančių Kaišiadorių rajono savivaldybėje esančių kapaviečių. Jos buvo nufotografuotos ir nuotraukos su papildoma informacija patalpintos specialiai tam skirtoje interneto svetainėje. Šiuo darbus atliko bendrovė „Kapinių valdymo sprendimai“.  Dabar gyventojai užsisakyti paslaugas ar pamatyti kapavietes, sužinoti tikslią jų vietą galės tiesiog internetu. Norint aplankyti vaikystėje pažinotų draugų ar kitų artimųjų amžinojo poilsio vietas ir ieškant konkrečios kapavietės, portalo www.cemety.lt paieškos laukelyje pakanka įrašyti mirusiojo vardą ir pavardę. Svetainėje matoma kapavietės nuotrauka ir tiksli lokacija. Duomenys taip pat gali būti atnaujinti pačių gyventojų iniciatyva.  Papildomai prie įėjimo į kapines bus pakabintos informacinės lentelės. Nuskaičius jose esantį QR kodą kapavietės paiešką galėsite atlikti savo telefone. Ateiti iki konkrečios kapavietės galėsite pasirinkę rodymą „Google Maps“ arba „Waze“ programėlėse. Kapinių skaitmenizavimas bendrai finansuotas iš ES struktūrinių fondų lėšų įgyvendinant projektą Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-21-0003 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Kaišiadorių rajono savivaldybėje“.