Šv. Florijono – gaisrų sergėtojų diena vaikų piešiniuose

Šv. Florijono – gaisrų sergėtojų diena minima kiekvienais metais gegužės mėnesį. Bendradarbiaujant su Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centru bei Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, Kaišiadorių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje Šv. Florijono – gaisrų sergėtojų dienos proga buvo surengti rajono vaikų piešinių konkursai – „Gaisras“ ir „Saugi vaikystė“. Konkursuose dalyvavo ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bendrojo lavinimo mokyklos, neformaliojo ugdymo įstaigos, jaunimo sambūriai. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus, 1 – 4 klasės ir 5 – 8 klasės mokiniai. Vaikų piešiniai atspindėjo priešgaisrinės saugos temas. Kadangi konkursas vyko balandžio ir gegužės mėnesiais, dalyvių buvo labai daug. Visi piešiniai eksponuojami Kaišiadorių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Gegužės 4 dieną ugniagesių globėjo šventės metu mokiniams vyko trumpos ugniagesių paskaitėlės ir priešgaisrinės technikos demonstravimas Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme ir Žaslių pagrindinės mokyklos teritorijoje. Tikslas – mokinių saugaus gyvenimo nuostatų, pilietinio sąmoningumo ir visuomenės pozicijos priešgaisrinės saugos srityje formavimas. Mokiniai skatinami aktyviai domėtis žmogaus saugos klausimais, įvertinti saugaus elgesio normų ir taisyklių laikymosi, geriau suprasti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų veiklą nelaimių metu.

Piešinių konkurso nugalėtojus rinko kompetentinga komisija, suburta ne tik iš konkurso organizatorių ir partnerių, bet ir dailės pedagogų. Komisija vertino vaikų atsiųstus darbus atitinkamomis konkurso nuostatomis: temos atitikimą, piešinio originalumą, grožį, estetiškumą ir meniškumą. Vaikų fantazija neribota, į nepakartojamus darbelius įdėta daug meilės. Jaunieji menininkai užduotį atliko nepriekaištingai. Kiekvienos amžiaus grupės pirmų – trečių vietų piešinių konkurso nugalėtojai Šv. Florijono – gaisrų sergėtojų dieną buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, kurias įteikė rajono meras Vytenis Tomkus. Daug vaikų iš įvairių Kaišiadorių rajono darželių ir mokyklų dar gavo paskatinamuosius prizus, nes piešinių buvo be galo daug. Kadangi Šv. Florijono šventė tęsėsi Žaslių seniūnijoje, ten – Žaslių pagrindinėje mokykloje ir Žaslių lopšelyje – darželyje „Žaliasis klevelis“ ugniagesių atstovai Donatas Vinickas ir Arūnas Paškevičius taip pat piešinių konkurso nugalėtojams ir jų mokytojoms įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanėles. Visi vaikai labai džiaugėsi ir kitais metais vėl dalyvaus piešinių konkurse.

Žydronė Paškevičienė