Šv. Jokūbo kelio akcija

Europoje maldininkų ir keliautojų pramintas Švento Jokūbo kelias Ispanijoje tampa vis labiau žinomas ir Lietuvoje. 2016 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą“. Juo siekdama įgyvendinti Europos tarybos 1987 m. spalio 23 d. Santjago de Kompostelos deklaraciją, kurioje siūloma tęsti Šv. Jokūbo kelių, vedančių į Santjago de Kompostela Ispanijos karalystėje, nustatymo visoje Europoje darbus, patvirtino Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą objektų sąrašą bei numatė veiklas nutarimui įgyvendinti. Taip per Lietuvą nusidriekė Šv. Jokūbo kelias 18 savivaldybių teritorija. Mūsų rajonas nuošalyje neliko – Kaišiadorių rajono savivaldybė buvo viena iš Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos steigėjų, turime dvi kelio atkarpas. Viena jų – nuo Gegužinės per Kaišiadoris, Antakalnį, Kruonį ir Darsūniškį veda į Užgirėlį, kita – nuo Šešonių per Paparčius, Žaslius, Guronis, Kaišiadoris ir Žiežmarius, kuriuose yra Šv. Jokūbo bažnyčia, veda į Nemaitonis.

Žiežmarių bažnyčia - Giedrės Streikauskaites nuotr

Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija kviečia jaunimą: vyresniųjų klasių mokinius ir gimnazistus, kolegijų ir universitetų studentus, dirbantį ir nedirbantį jaunimą iki 30 metų amžiaus – jungtis į estafetę ir tapti Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje ambasadoriais. Visą gegužės mėnesį estafetė vyks Alytaus miesto ir Alytaus rajono, Šilutės, Varėnos, Kretingos, Telšių, Kaišiadorių bei Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybėse. Akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės dalyviai ne tik dviračiais arba pėsčiomis įveiks po kelias dešimtis kilometrų, bet ir Šv. Jokūbo kelio ženklu žymės Šv. Jokūbo kelius, juose esančias lankytinas vietas, nakvynės namus, motelius ir hostelius, maitinimo punktus, privačius namus. Kiekvienas estafetės dalyvis, įveikęs bent vieną etapą, gaus Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą.

Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras kviečia mūsų rajono jaunimą dalyvauti šioje akcijoje. Mūsų rajono Šv. Jokūbo kelio žemėlapius galite rasti mūsų interneto svetainėje verslas.kaisiadorys.lt

Aurelijus Balčiūnas
Kaišiadorių TVIC turizmo vadybininkas

Giedrės Streikauskaitės nuotr.