Svarbi informacija vyksiantiems į Garbingojo Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio paskelbimo Palaimintuoju iškilmes Vilniuje

Artėjančių sekmadienio iškilmių metu Vilniaus centre bus ribojamas automobilių eismas ir jų statymas. Policija yra pasirengusi užtikrinti viešąją tvarką ir žmonių saugumą ir kreipiasi į vilniečius bei sostinės svečius prašydama supratimo ir geranoriško bendradarbiavimo.

Pagrindinis Garbingojo Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio paskelbimo Palaimintuoju iškilmių renginys vyks Vilniuje, Katedros aikštėje birželio 25 d., nuo 8.00 iki 18.00 val. Organizatoriai numato apie 50 000 dalyvių.

Birželio 25 d. nuo 6.00 iki 19.00 val. bus draudžiamas eismas T. Vrublevskio g., Šventaragio g., Barboros Radvilaitės g., Maironio g., Žygimantų g., Arsenalo g. ir T.Kosciuškos g., Gedimino pr., Tilto g.

Birželio 25 d. nuo 8.00 iki 12.00 val. bus draudžiamas eismas Upės g. atkarpoje nuo viešbučio „Radisson Blue Hotel Lietuva“ iki Gedimino Baravyko g.;

Bus rezervuotos automobilių aikštelės:

  • autobusams – Tymo kvartalas, Goštauto g.,
  • lengviesiems automobiliams – prie „Siemens“ arenos.

Atvykstantiems renginio dalyviams, miesto svečiams ir gyventojams policija rekomenduoja į Vilniaus centrą vykti tik visuomeniniu transportu, atvykus su savo transportu palikti jį kuo toliau nuo Katedros aikštės ir į renginio vietą ateiti pėsčiomis. Prieš renginį ir renginio metu link renginio vietos bus visiškai uždraustas transporto eismas, gali kilti didelės transporto spūstys, todėl planuojant keliones į oro uostą, autobusų ar traukinių stotis planuoti ir įvertinti vykimo laiką. Policija prašo laikytis kelių eismo taisyklių, viešosios tvarkos reikalavimų ir rimties, būti geranoriškiems, paslaugiems vieni kitiems, prireikus suteikti pagalbą pasiklydusiems, geranoriškai vykdyti savanorių ar policijos pareigūnų prašymus, nurodymus.

Esant aukštai oro temperatūrai nepamiršti galvos apdangalo, su savimi turėti vandens, sutrikus sveikatai skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, 103 (Omnitel (Telia)), 033 (Bite, Tele2); pastebėjus ugnį, dūmus, gaisrą skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, 102 (Omnitel (Telia)), 022 (Bite, Tele2).

Renginio prieigose policijos pareigūnai vykdys asmenų ir daiktų patikrą, todėl siūlome su savimi nesinešti jokių nebūtinai reikalingų daiktų, didelių rankinių, kuprinių, krepšių, nesinešti link renginio vietos ginklų (net ir turint juos teisę nešioti), peilių (net ir kišeninių) ar kitų aštrių daiktų, pirotechnikos priemonių, degių medžiagų ar skysčių (net ir buitinių priemonių).

Pastebėjus paliktą įtartiną krepšį, rankinę, lagaminą ar kitą įtartiną objektą, nedelsiant informuoti 112 arba artimiausią patruliuojantį pareigūną, griežtai draudžiama liesti paliktus įtartinus  daiktus. Pastebėjus ginkluotą ar įtartinai besielgiantį asmenį, nedelsiant informuoti 112 arba artimiausią patruliuojantį pareigūną.

Nekelti minioje panikos, kilus minioje panikai ar spūsčiai stengtis kuo ramiau pasišalinti iš žmonių minios, tiksliai klausyti savanorių ir  pareigūnų nurodymų.

Tėvams su vaikais ar kitais lydimais asmenimis susitarti susitikimo vietą jei būtų pasiklysta, pasiklydus mieste. Pasimetus renginio vietoje arba jei pasimetė vaikas, senyvo amžiaus artimasis ar neįgalus asmuo nedelsiant kreiptis 112 arba į artimiausią patruliuojantį pareigūną, kuo tiksliau nurodant pasiklydusio ar pasimetusio asmens išorės požymius ir asmens duomenis, vaikams ar neįgaliems asmenims į drabužių kišenę įdėti kortelę su tėvų ar lydinčių asmenų kontaktiniais duomenimis, kortelėje taip pat turėtų būti nurodyti ir duomenys apie ligas (Alzheimerio liga, psichinė liga, astma, cukrinis diabetas, epilepsija, alergijos ir pan.).

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto