Tarnybos ragina gyventojus išlikti budriais ir nepatikėti naujomis sukčių istorijomis

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK)  pareigūnai atkreipia dėmesį, kad gyventojai pastaruoju metu turėtų išlikti itin budriais ir nepatikėti nepažįstamų asmenų istorijomis, prisidengiant karine padėtimi Ukrainoje.

Vakar, kovo 24 d., pareigūnai sulaukė pranešimo, jog kovo 23-osios popietę Kauno r., Raudondvaryje, pro neužrakintas namų duris pas senolius atėjo dvi tarpusavyje panašios tamsaus gymio, spėjama romų tautybės, moterys, kalbėjusios rusiškai ir prisistačiusios pabėgėlėmis iš Ukrainos. Moterys apie pusę valandos su sutuoktinių pora kalbėjosi apie karinę situaciją, teigė atėjusios parašų, jog senoliai pasirašytų, kad pritaria Ukrainos stojimui į Europos Sąjungą bei NATO. Po pokalbio juodai apsirengę atvykėlės, kurių rankas puošė juvelyrikos dirbiniai, staigiai pasišalino ir išeidamos tepasakė nuvykti pasirašyti į Migracijos skyrių. Po jų vizito namuose pasigesta 2600 eurų.

Ikiteisminio tyrimo pareigūnų duomenimis, vykdant nusikalstamą veiką galėjo dalyvauti ir daugiau asmenų. Gyventojus, Kauno rajone pastebėjusius įtartinus asmenis, įtartinas moteris, nedelsiant prašome informuoti pareigūnus skubios pagalbos telefonu 112.

Dėl šio įvykio Kauno apskr. VPK Kauno rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 1 d. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorai.

Pareigūnai primena gyventojams visada užsirakinti namų duris, išlikti ypatingai budriais ir nepriimti nepažįstamų asmenų į savo namus, taip pat apie galimą vagysčių ir sukčiavimo atvejų grėsmę, prisidengiant tiek įvairių tarnybų atstovais, tiek ir nuo karo pabėgusiais asmenimis ar asmenimis, organizacijomis, besirūpinančiomis karo pabėgėliais, nuolat priminti savo vyresniems artimiesiems.