Tarp Lietuvą garsinančių svarsčių kilnotojų – ir kaišiadoriečiai

Lapkričio 15-19 dienomis Pietų Korėjoje, Seule, vykusiame Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate Lietuvos komanda iškovojo gausybę medalių bei pagerino net tris pasaulio rekordus. Šiemet Lietuvos svarsčių kilnojimo komandą sudarė 9 dalyviai: Lukas Skikas, Mantas Rudys, broliai Julius ir Justas Optai, Giedrė Vikniūtė, kaišiadorietis Andrius Kubilius, tarptautinės kategorijos teisėjas ir Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentas, taip pat kaišiadorietis, Rolandas Kubilius, svarsčių kilnojimo komandos treneris Algirdas Navickas bei komandos vadovas Antanas Gricius.

Lietuvos svarsčių kilnojimo komanda Seule

Pergalingą Lietuvos svarsčių kilnojimo komandos pasirodymą Pasauliniame svarsčių kilnojimo čempionate pradėjo broliai Julius ir Justas Optai. Justas Optas (svorio kategorijoje iki 78 kg) dvikovės rungtyje 32 kg svarsčius išstūmė 97 ir išrovęs 194 kartus jaunimo grupėje užsitikrino pasaulio rovimo rekordą ir užėmė II vietą, o vyrų grupėje su šiuo rezultatu taip pat užsitikrino II vietą. Ilgo ciklo rungtyje atlikęs 56 pakėlimus jaunimo grupėje Justas užsitikrino II, o vyrų grupėje – III vietas. Po brolio Justo puikaus pasirodymo savo galimybes pademonstravo ir Julius Optas (svorio kategorijoje iki 85 kg), kuris dvikovės rungtyje 32 kg svarstį išstūmė 98 ir išrovė 201 kartą. Su šiuo rezultatu jaunimo grupėje, kaip ir jo brolis, Julius pasiekė pasaulio rovimo rekordą ir užėmė II vietą, o vyrų grupėje su šiuo rezultatu džiaugėsi 4 vieta. Julius dalyvavo ir ilgo ciklo rungtyje, kur atlikęs 54 pakėlimus jaunimo grupėje užėmė II, o vyrų grupėje – III vietas.

Andrius Kubilius

Suaugusiųjų grupėje Lietuvos komanda taip pat pasirodė šauniai. Lukas Skikas (svorio kategorijoje iki 63 kg) 32 kg svarsčius išstūmė 32 ir išrovė 60 kartų bei užėmė 4 vietą. Tokią pat vietą užėmė ir Mantas Rudys (svorio kategorijoje iki 73 kg), kur svarsčius išstūmė 74 ir išrovė 105 kartus. Svorio kategorijoje iki 95 kg 5 vietą užėmė kaišiadorietis Andrius Kubilius, kuris 32 kg svarsčius išstūmė 78 ir išrovė 97 kartus.

Vienintelė Lietuvos komandos mergina Giedrė Vikniūtė svorio kategorijoje virš 68 kg su 24 kg sveriančiu svarsčiu atliko 99 rovimus. Šis rezultatas Giedrei leido užimti III vietą merginų grupėje, o moterų grupėje – 5 vietą. Ilgo ciklo rungtyje, kur su to paties svorio svarsčiu atliko 80 pakėlimų, merginų grupėje Giedrė tapo čempione už pasiekė pasaulio rekordą, o moterų grupėje su šiuo rezultatu ji užėmė 4 vietą.

Giedrė Vikniūtė

Komandos vyrai savo jėgas nusprendė išmėginti suaugusiųjų stūmimo ir ilgo ciklo (su 32 kg svarsčiais) rungtyse. Stūmimo estafetėje komanda surinko 169, o ilgo ciklo – 78 taškus ir abejose rungtyse užėmė III vietas.

Susumavus galutinius visų startų rezultatus, Pasaulio čempionate jaunimo grupėje Lietuvos komanda užėmė III, o vyrų grupėje – 4 vietas.

Viso IUKL Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate dalyvavo beveik 400 sportininkų iš 33 skirtingų pasaulio šalių.