Taryba pritarė tik dalies gatvių apšvietimo atnaujinimui

Kaišiadorių rajono savivaldybės Tarybos posėdyje balsuota dėl krašto žmonių gerovei aktualių sprendimų. Pirmasis projektas – gatvių apšvietimo modernizavimas – susilaukė palaikymo. O antrajam sprendimo projektui – sutarties su Europos energetinio efektyvumo fondu (EEEF) pasirašymui – balsų pritrūko.

Gyventojai džiaugsis puikiu gatvių apšvietimu

Gera žinia yra ta, kad Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba pritarė gatvių apšvietimo modernizavimo projektui, kuriuo remiantis nuspręsta dalyvauti Lietuvos Respublikos inicijuotoje programoje ir prašyti 50 proc. paramos gatvių apšvietimo modernizavimui. UAB „Eurointegracijos projektai“ parengtame investiciniame projekte numatyta gatvių apšvietimo modernizavimo darbų sąmata yra apie 1 300 000 Eur, tačiau prognozuojama, kad, konkurso organizatoriams peržvelgus projektą ir Savivaldybei surengus viešuosius pirkimus, projekto kaina gali sumažėti maždaug iki 1 200 000 Eur. Už šią sumą seni gyvsidabrio ir natrio šviestuvai būtų pakeisti šiuolaikiškais LED šviestuvais. Dėl šių darbų energijos suvartojimas savivaldybėje kristų 50 proc., tad pasiektas rezultatas turėtų ir ekonominę, ir ekologinę vertę.

„Dėkoju Tarybos nariams už Kaišiadorių krašto gyventojų interesus atspindintį balsavimą. Tikiu, kad priimtas sprendimas ne tik leis modernizuoti didelę dalį mūsų gatvių apšvietimo, bet ir pritraukti ženklią, kelis šimtus tūkstančių eurų sieksiančią, valstybės paramą. Kadangi valstybės parama sparčiai tirpsta ir keliauja kitoms savivaldybėms, šiandien turėjome paskutinę progą pasinaudoti parama, tad sveikinu Tarybą, kurios balsavimo dėka tikimės dar suspėti į jau nuvažiuojantį traukinį“,- sako Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

UAB „Eurointegracijos projektai“ parengtame investiciniame projekte rašoma: „Įgyvendinant alternatyvą, vietoje šviestuvų su natrio, gyvsidabrio ir kaitrinėmis lempomis yra diegiami šviestuvai su LED lempomis bei įrengiami papildomi LED šviestuvai (569 vnt. keičiamų šviestuvų ir 70 vnt. papildomų šviestuvų), siekiant užtikrinti gatvių apšvietimo standartą (preliminariai 639 vnt.) su savaiminio temdymo moduliais, kuriais švytėjimo intensyvumas vidutiniškai 7 val. per parą arba 2555 val. per metus būtų mažinamas 50 proc. Taip pat bus  įrengiamos naujos gembės (639 vnt.). Projekto apimtyje numatomas ir 639 vnt. atramų įrengimas (562 vnt. atramų keičiama naujomis, 20 vnt. atramų naikinama ir 77 vnt. įrengiama naujų atramų). Esami LED (550 vnt.) šviestuvai nekeičiami.“ Įgyvendintas projektas atneš pozityvių permainų į šešias dešimtis Kaišiadorių rajono savivaldybės gatvių.

Verta pastebėti, kad net ir po investicinio plano pateikimo bei detalios projekto analizės Taryboje vyravo nuomonių įvairovė. Visgi didžioji dalis Tarybos narių savo balsais projektą parėmė.

Gatvių apšvietimo modernizavimo darbus palaikė 14 Tarybos narių: Cikanavičius Eugenijus, Mitkus Marijonas, Janavičius Algimantas, Jakelis Kęstutis, Tomkus Vytenis, Nasevičienė Daiva, Armonavičienė Jolanta, Babeckienė Vaida, Dekas Rimvydas, Grendaitė Rugilė, Matkevičius Dalius, Vaicekauskas Tomas, Vilimas Darius, Žukauskas Valdas.

8 tarybos nariai: Rudienė Laima, Radvila Algimantas, Moroza Kęstas, Čėsna Šarūnas, Petkevičius Karolis, Urmilevičius Romualdas, Vaicekauskas Marijonas, Geicenas Borisas, nutarė susilaikyti. O Virginijus Ceslevičius ir Aušra Gerulaitienė siekė sustabdyti gatvių apšvietimo modernizavimo projektą ir balsavo prieš.

Sutarties pasirašymui su EEEF pritrūko balsų

Kitam reikšmingam projektui – sutarties su EEEF pasirašymui – pritrūko balsų. Todėl pirmasis žingsnis, t. y. dokumentacijos parengimas, vedantis į energijos taupymo priemonių įdiegimą Rumšiškių kultūros centre, Kaišiadorių ligoninėje, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos pastate bei Algirdo Brazausko ir Žiežmarių gimnazijose, kol kas nebus žengtas. Rengiant projektą buvo iškeltas tikslas renovuoti tuos pastatus, kurių sąnaudos už pastatų šildymą yra didžiausios ir kurių renovacijos nauda visuomenei nekeltų jokių abejonių ir galėtų užtikrinti geriausius rezultatus. Be to, projektas ne tik būtų paskatinęs šių pastatų renovacijos darbus, tačiau ir reikšmingai prisidėjęs prie gatvių apšvietimo modernizavimo Kaišiadoryse. Kadangi aukščiau aptarta priemonė apims tik dalį Kaišiadorių rajono savivaldybės gatvių, būtina ieškoti kitų priemonių, kurios leistų modernizuoti gatvių apšvietimą visame rajone.

Šį Tarybos sprendimo projektą palaikė dešimt Tarybos narių: Cikanavičius Eugenijus, Janavičius Algimantas, Jakelis Kęstutis, Tomkus Vytenis, Nasevičienė Daiva, Babeckienė Vaida, Dekas Rimvydas, Grendaitė Rugilė, Matkevičius Dalius, Žukauskas Valdas.

Net dvylika Tarybos narių balsuodami susilaikė: Mitkus Marijonas, Radvila Algimantas, Moroza Kęstas, Čėsna Šarūnas, Petkevičius Karolis, Urmilevičius Romualdas, Vaicekauskas Marijonas, Armonavičienė Jolanta, Geicenas Borisas, Gerulaitienė Aušra, Vaicekauskas Tomas, Vilimas Darius.

Virginijus Ceslevičius  balsavo prieš sprendimo projektą.

Daugiau informacijos apie 2020 liepos 13 d. posėdį rasite čia:

http://195.182.79.117/VideoV3/Conference/#

Gatvių, kuriose preliminariai planuojama atlikti gatvių apšvietimo darbus, sąrašas

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.