Tarybos nariams ir vietos ūkininkui rengiant talką prie jos netikėtai prisijungė ir Kaišiadorių ugniagesiai gelbėtojai (foto)

Visiems kaišiadoriečiams ne kartą teko važiuoti keliu pro paukštynus, link Kauno per Antakalnį. Ir ne vienas netoli keliuko, vedančio į Miško estradą, dešinėje pusėje už geležinkelio matė geltoną namuką, o kitapus bėgių – didelę malkų rietuvę. Viskas būtų gerai, jeigu ne liūdnoji šios istorijos dalis – geltono namelio gyventojams nėra jokio kito kelio patekti į savo namus kaip tik per geležinkelio bėgius. O juk per geležinkelio bėgius vaikščioti GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA, nes tai pavojinga gyvybei!

Paulauskų šeima visuomet stengėsi būti stipri, kabinosi į gyvenimą ir iki šiol niekam nesiskundė, nereiškė pretenzijų ir nieko neprašė. Tačiau gyvenimo kryžius ir užklupę išbandymai šiems kaišiadoriečiams teko tikrai sudėtingi. Pradžioje buvo rūpesčiai dėl neįgalios dukros, vėliau Kaišiadorių paukštynui atleidus šimtus darbuotojų abu Paulauskai taip pat neteko darbo. Sakoma, kad bėda vaikšto ne viena – dar vėliau vyrui Arūnui prisidėjo onkologinė liga. Manau, kad ne visi paprasti žmonės atsilaikytų prieš panašius išbandymus.

„Važiuojant pro šalį ir matant per šių metų karštą vasarą gerai išdžiūvusių malkų krūvą buvo skaudu jas palikti rudeniniam lietui, darganotiems ir žvarbiems orams. O namelio gyventojams jėgų sunešioti skaldytas malkas per bėgius turbūt ir neliko.

Todėl labai apsidžiaugiau, kai į rengiamą sekmadienio talką iškarto atsiliepė Tarybos narys Kęstas Moroza ir ūkininkas Gintaras Linkevičius. Tik mums pradėjus į priekabą krauti malkas (o jų buvo tikrai daug), tarsi Dievo siųsti angelai, į aikštelę įriedėjo Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobiliai. Pasirodo, mūsų talkos diena sutapo su Kaišiadorių ugniagesių vykdoma akcija „Padėk artimui“, kurios metu tikrinamos gyventojų krosnys, kaminai ir dūmų detektoriai.“ – savo Facebook’o paskyroje rašo Kaišiadorių rajono savivaldybės Tarybos narys Darius Vilimas.

Ne veltui visose statistinėse apklausose Lietuvos gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais. Mūsų uniformuoti vyrai supratę kas čia vyksta neraginami prisijungė prie talkininkų. Per nepilną valandą visos malkos atsidūrė galingo traktoriaus priekaboje ir Gintaras L. labai profesionaliai, per aplinkinius laukus ir išdžiūvusias pievas, malkas saugiai atvežė iš kitos pusės geležinkelio iki geltono namo. Širdyje tapo ramiau – geltono namelio gyventojai galės šiltai žiemoti. Beje, talkos metu pro mus pravažiavo net trys greitieji traukiniai.

Atsisveikindami ugniagesiai patikrino namo katilinę ir pritvirtino du dūmų detektorius. Geltono namuko šeimininkų Vilimos ir Artūro Paulauskų akyse sužibo dėkingumo ašaros.

„Džiaugiuosi, kad kompleksinė mūsų gerumo akcija „Padėk artimui“ tikrai pavyko. Jūsų nuoširdūs ir gėrio kupini darbai suteikė viltį tikėti geresniu rytojumi. Dar kartą nuoširdžiai dėkoju visiems talkininkams.“ – džiaugėsi D. Vilimas.