Teikiami susipažinti Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrojo plano keitimo sprendiniai

Vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymo 37 straipsnio 3 dalimi teikiame susipažinti Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrojo plano keitimo sprendinius, pakoreguotus pagal teritorijų planavimo dokumentą derinančių institucijų pastabas teritorijų planavimo proceso baigiamojo etapo teritorijų planavimo dokumento derinimo stadijoje.

Kadangi mūsų portale, kalbant apie Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrąjį planą, daugiausia skaitytojų dėmesio ir pasisakymų sulaukdavo naujo oro uosto statybų planai, Kaišiadoriečiams.lt, atsivertę aiškinamąjį raštą, iškart paieškoje patikrinimo, kas rašoma apie jį.

Investicinio arealo formavimas. Teritorinis arealas rytinėje rajono dalyje, kuriame, gali būti kuriamas ir vystomas oro uostas ir susijusi infrastruktūra vadovaujantis Lietuvos Respublikos bendrojo plano keitimo sprendiniais (parengti, www.tpdris.lt, projekto Nr. TPDRIS TPD Nr.K-NC-00-17-288). Oro uosto ir susijusios infrastruktūros statybai reikalinga teritorija ir ribos Bendrojo plano sprendiniuose nekonkretizuojamos ir papildomi teritorijos naudojimo reikalavimai dėl oro uosto statybos nenustatomi. Po Bendrojo plano
patvirtinimo, siekiant nustatyti oro uosto reikalingą plotą ir ribas, turi būti parengtas ypatingos valstybinės svarbos susisiekimo inžinerinės infrastruktūros vystymo specialusis planas.

Kaip matome iš aiškinamojo rašto, naujo oro uosto idėja mūsų rajone vis vien išlieka, tik šį kartą plane jau nebenurodoma tiksli jo vieta. Nors dar kovo 4 dieną LR Seimo narės Silvos Lengvinienės suorganizuotame Kaišiadorių bei Elektrėnų savivaldybių atstovų ir merų nuotoliniame susitikime su Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite buvo taip pat kalbama apie naują oro uostą Kaišiadorių rajone. Susitikimo metu buvo pasakyta, kad dėl šio projekto būtinybės kyla nemažai abejonių. Be to, kyla klausimų, ar jis apskritai atsipirktų ekonomiškai. Šiuo metu diskusijos krypsta apie jau turimų oro uostų vystymo kryptis.

Man itin džiugu, jog užsimezgė dialogas tarp dar vienos ministerijos ir mano atstovaujamos vienmandatės apygardos….

Posted by Silva Lengvinienė on 2021 m. kovo 4 d., ketvirtadienis

Kviečiame ir savo skaitytojais kuo išsamiau susipažinti su Kaišiadorių rajono bendrojo plano pakeitimais bei reikšti savo nuomonę bei pastabas: Aiškinamasis raštas; Pagrindinis sprendinių brėžinys.

Naujienos iš interneto