Teismui perduota byla dėl ginkluoto apiplėšimo kelyje Klaipėda-Kaunas-Vilnius

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir perdavė Kauno apylinkės teismui nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, neteisėto laisvės atėmimo, savavaldžiavimo, turto sunaikinimo ar sugadinimo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimo ir plėšimo. Tyrimo duomenimis, nusikaltimai buvo atlikti veikiant bendrininkų grupėje ir iš anksto susitarus.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kaltinamieji dieną prieš nusikaltimo įvykdymą ir nusikaltimo vykdymo dieną Nidoje galimai sekė ir stebėjo vieną sostinės verslininką, neteisėtai rinko informaciją apie privatų jo gyvenimą, siekdami susitikti su juo vienu, be pašalinių asmenų. Vėliau dviem automobiliais sekdami vyko paskui verslininko vairuojamą automobilį, persikėlė per Smiltynės perkėlą ir magistraliniame kelyje Klaipėda–Kaunas–Vilnius ties Babtais su vienu automobiliu imitavo avarinę situaciją bei privertė šalikelėje sustoti verslininko vairuojamą automobilį. Tuo pat metu kitu automobiliu užblokavo verslininkui išvažiavimą.

Vienas iš kaltinamųjų prisistatė policijos pareigūnu. Tik po kiek laiko verslininkui supratus, kad bendrauja ne su pareigūnu, tarp vyrų įvyko grumtynės. Du kaltinamieji paleido šūvius į verslininko kojas ir galvos sritį, mėgino surišti jam kojas. Nukentėjusysis aktyviai priešindamasis sugebėjo ištrūkti ir pabėgti apie 50 metrų nuo įvykio vietos. Užpuolikai įsėdo į savo automobilius ir nuvažiavo Kauno link. Tyrimo duomenimis, iš verslininko galimai buvo pagrobta apie 18 tūkst. Eur vertės turto. Pats verslininkas su savo automobiliu atvažiavo iki Vilniaus ir buvo paguldytas į ligoninę.

Du kaltinamieji savo kaltę pripažįsta, vienas ją pripažįsta iš dalies, o du nepripažįsta savo kaltės. Visiems kaltinamiesiems yra paskirtos įvairios kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje arba užstatas.

Kaltinamiesiems galima griežčiausia bausmė už padarytas nusikalstamas veikas yra  laisvės atėmimas nuo dvejų iki dešimties metų.

Naujienos iš interneto