Telefoniniai sukčiai iš jaunos moters sąskaitos išviliojo beveik 13 tūkst. eurų

Nors apie telefoninius sukčius žino tikriausiai kiekvienas žmogus, tačiau nuo jų nukentėjusių asmenų kiekis, panašu, kad nemažėja. Paprastai į telefoninių sukčių paspęstus spąstus dažniau papuola vyresnio amžiau piliečiai. Tačiau, panašu, kad stresinėje situacijoje pasimeta ir jauni žmonės.

Vasario 10 dieną Kauno apskrities VPK buvo gautas pranešimas, kad vasario 9 dieną, 13 val. 52 min., moteriai, gimusiai 1993 metais, į mobilųjį telefoną paskambino vyras, kuris, prisistatęs teisėsaugos darbuotoju, apgaulės būdu išviliojo elektroninės bankininkystės prisijungimų kodus ir iš sąskaitos pasisavino pinigines lėšas. Viso moteris patyrė net 12990 eurų žalą.

Policijos pareigūnai įspėja, kad sukčiai yra sugalvoją ne vieną schemą, kaip iš jūsų išvilioti pinigus. Pastaruoju metu dažniausiai skambinantieji prisistato policijos pareigūnais ir praneša apie policijos pareigūnų sulaikytus asmenis, pas kuriuos apžiūros metu rastos jums priklausančios banko kortelės arba banko kortelių duomenys. Sutikrinimui skambinantieji prašo asmens duomenų, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų.

ĮSIDĖMĖKITE! Elektroninės bankininkystės prisijungimai yra konfidenciali informacija ir nei policijos, nei jokios kitos institucijos, net ir banko, kuriame yra jūsų sąskaita, darbuotojai, jų telefonu neprašys.

Sprendimas – informuokite „pašnekovą“, kad tuoj atvyksite į įstaigą ir ten išsiaiškinsite visus klausimus.

SULAUKĖTE ĮTARTINO SKAMBUČIO?

  1. Paprašykite „skambintojo“ paskambinti vėliau – raskite pasiteisinimą ir laimėkite laiko susivokti kas vyksta;
  2. Nepriimkite JOKIŲ sprendimų vienas(-a) – paskambinkite giminaičiams, artimiesiems, nueikite pas kaimynus, paaiškinkite situaciją ir paprašykite pagalbos;
  3. Neatskleiskite asmeninių duomenų – asmens kodo, elektroninės bankininkystės kodų ir kt. darbuotojai, pareigūnai ir kiti tarnautojai telefonu NEPRAŠO pateikti asmeninių duomenų.

VISADA APIE TOKIUS ĮVYKIUS PRANEŠKITE POLICIJAI – 112