Tęsiama Žiežmarių sinagogos rekonstrukcija

Kultūros paveldo departamentas, valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“ ir Kaišiadorių rajono savivaldybė pasirašė sutartį, kurioje numatoma skirti 150 000 Eur Žiežmarių sinagogos stogo ir fasadų tvarkybos – restauravimo, remonto ir avarijos grėsmės pašalinimo darbams tęsti. Savivaldybė prieš šių darbų atlikimo biudžeto lėšomis prisidės 24,84 tūkst. Eur.

Žiežmarių sinagoga (2)

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija 2016 metų Paveldotvarkos programoje buvo skyrusi 85 tūkst. Eur Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai kultūros paveldo objektui – Žiežmarių sinagogai. Už skirtas lėšas pradėti stogo ir fasadų tvarkybos – restauravimo, remonto ir avarijos grėsmės pašalinimo darbai, archeologiniai tyrimai. Kaišiadorių rajono savivaldybė prie šių darbų įgyvendinimo taip pat prisidėjo 24,84 tūkst. Eur.

Žiežmarių sinagoga (3)

Planuojama, jog Žiežmarių sinagogos rekonstrukcija iš viso kainuos apie 928 tūkt. Eur, šiuo metu ieškoma galimybių rinkti lėšas ir rasti finansavimo šaltinių numatomiems rekonstrukcijos darbams atlikti. Tikimasi turėti didesnes galimybes gauti finansavimą Žiežmarių žydų sinagogai sutvarkyti ir pritaikyti kultūrinei veiklai bei turizmui, dalyvaujant INTERREG programoje kartu su partneriais latviais, lenkais ir baltarusiais.

Kaišiadorių rajono savivaldybė praėjusiais metais tapo Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos nare.

Kaišiadorių rajono savivaldybės informacija