Tęsiasi kova dėl geležinkelio pėsčiųjų tilto Kaišiadoryse rekonstrukcijos

Savivaldybės meras Vytenis Tomkus š. m. birželio 2 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos susisiekimo ministrą Marių  Skuodį, Lietuvos Respublikos finansų ministrę Gintarę Skaistę, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę, Lietuvos Respublikos Seimo narę  Silvą Lengvinienę ir Lietuvos geležinkelių bendrovę AB „LTG Infra“ dėl finansavimo skyrimo pėsčiųjų tilto per geležinkelį modernizavimui.

„Savivaldybė ilgą laiką ragino akcinę bendrovę „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lietuvos Respublikos susiekimo ministeriją imtis priemonių, kad būtų rekonstruotas pėsčiųjų tiltas, esantis Kaišiadorių miesto geležinkelio stotyje, jį pritaikant neįgaliesiems. Šis pėsčiųjų tiltas yra labai svarbus, nes geležinkelis Kaišiadorių miestą dalija į dvi dalis, o pėsčiųjų tiltu naudojasi keleiviai, kurie kiekvieną dieną traukiniais vyksta į darbus bei studijas Vilniuje ar Kaune, taip pat kiti miesto gyventojai. Pėsčiųjų tiltas reikalingas norint pasiekti geležinkelio infrastruktūrą – stotį bei peronus. Šiuo metu pėsčiųjų tiltas yra blogos būklės, nepritaikytas neįgaliesiems, juo sunku naudotis senyvo amžiaus asmenims ir mažus vaikus auginančioms šeimoms“, – rašte akcentavo Savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Taip pat meras priminė, kad sutarimas su AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybe dėl pėsčiųjų tilto modernizavimo, jį pritaikant neįgaliesiems, bei remonto darbų buvo rastas, buvo parengtas tilto modernizavimo techninis darbo projektas ir šiais metais turėjo būti atliekami viešieji pirkimai bei turėjo prasidėti tilto modernizavimo darbai. Tačiau iš UAB „LTG Infra“ atstovų gauta žinia, kad šiuo metu projekto vykdymas yra sustabdytas, nes dėl nutrūkusio Baltarusijos krovinių tranzito bei kitų priežasčių ekonominių sunkumų patiriančioje UAB „LTG Infra“ jis nepateko į svarbių ir šiais metais vykdomų projektų sąrašą. Neaiškios ir tolimesnės šio viešosios geležinkelių infrastruktūros projekto vykdymo perspektyvos. Todėl meras prašo rasti galimybę skirti finansavimą šio Kaišiadorių miesto gyventojams labai svarbaus ir ilgai laukto bei derinto projekto vykdymui.

Pagal AB „LTG Infra“ parengtą pėsčiųjų tilto rekonstravimo techninį darbo projektą, numatoma atlikti darbus, kuriais būtų užtikrintas tilto saugumas bei tiltas būtų pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia: suremontuoti tilto paklotą, perdangos elementus ir juos padengti apsauginėmis dangomis, demontuoti esamas laiptų konstrukcijas ir įrengti naujas laiptų konstrukcijas, suremontuoti paliekamų tilto atramų betoninius paviršius ir juos padengti apsauginėmis dangomis, įrengti liftus / keltuvus neįgaliesiems. Pagal anksčiau sudarytą sąmatą, planuojami darbai įvertinti apie 800 tūkst. eurų.

Taip pat yra parengtas atskiras tilto uždengimo techninis projektas, kuriame numatytas stogo ir sienelių įrengimas virš visos tilto konstrukcijos, tačiau jis gali būti įgyvendinamas atskiru etapu, jeigu bus galimybė finansuoti ES fondų lėšomis ar bus rasti kiti finansavimo šaltiniai. Šio projekto sąmata sudaro apie 600 tūkst. eurų.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.