Tikras herojus: net ir apdegęs rankas ugniagesys grįžo toliau kovoti su liepsnomis

Rugsėjo 12 dienos pavakare, 16 val., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Panevėžio rajone, Paežerio I kaime dega ūkinis pastatas. Į gaisro vietą buvo išsiųstos net penkios ugniagesių autocisternos, štabo automobilis. Deja, bet Bendrojo pagalbos centro darbuotojams prireikė nemažai brangaus laiko, kol pavyko tiksliai nurodyti gaisro vietą, nes sodyba stovėjo kiek atokiau nuo Vaivadų gyvenvietės Panevėžio rajone.

Atvykus ugniagesiams ūkinis pastatas ir gyvenamasis namas jau skendėjo liepsnose. Laimei, kad sodybos šeimininkai jau patys buvo spėję išeiti iš namų, ugniagesiams nuo liepsnų teko gelbėti tik prie būdų pririštus šunis.

16 val. 17 min. darbą pradėjo ugniagesiai gelbėtojai su kvėpavimo organų apsaugos aparatais. Viso buvo sudarytos keturios grandys iš aštuonių ugniagesių gelbėtojų. Gaisras buvo gesinamas net septyniais B tipo švirkštais.

Gaisro metu dėl didelio karščio nukentėjo ir vienas ugniagesys gelbėtojas – jam nuo karščio apdegė rankos. Tačiau vietoje budintys medikai jam suteikė pirmąją pagalbą ir ugniagesys netrukus grįžo toliau kovoti su liepsnomis.

Gaisrą matęs sodybos šeimininkų kaimynas pasakojo, kad liepsnos išplito staiga ir jau po pusvalandžio viskas skendėjo liepsnose. Teritorijoje buvo labai daug degių medžiagų, o pats namas buvo apkaltas ruberoidu.

Pasak kaimyno, liepsnos buvo tokios kaitrios, kad nebuvo galima prieiti arčiau negu 50 metrų iki degančių pastatų.

Gaisro metu sudegė medinis ūkinis pastatas, nudegė medinio gyvenamojo namo stogas, išdegė vidus. Ugnis taip pat pasiglemžė traktorių T25 ir nebenaudojamo automobilio Volvo kėbulą.

Iš degančio namo ugniagesiams dar pavyko išnešti dujų balioną.

Užgesinus gaisrą namo palėpėje buvo rastas apdegęs lygiavamzdis šautuvas, kuris perduotas policijai.

Pasak sodybos šeimininko, apie rastą ginklą jis nieko nežinojęs. Spėjama, kad čia jis galėjo būti užsilikęs nuo partizanų laikų.