Tinkamiausi dviračiai jums – pirkimo gidas

Dviračiai yra nebrangus, labai naudingas, tačiau pastaruoju metu pamirštamas malonumas. Šiomis dienomis mes pervertiname automobilių suteikiamą komfortą ir juo naudojamės visur, kur tik reikia važiuoti. Pavyzdžiui, automobilius renkamės net ir važinėdami mieste, neatsižvelgdami į tai, kad valandų valandas prastovime kamščiuose. O beviltiškai pažvelgę į žmones, kurie mieste pralekia pro mus dviračiais, sekančią dieną vėl sėdame į automobilį.

Vasarai artėjant, reikėtų naudotis proga ir įsigyti sau dviratį, pasivažinėti, kad suprastumėme, jog važiuoti dviračiu yra daug pigiau, maloniau ir naudingiau. Bet kaip neišleisti pinigų ant dviračio, kuris jums net netinka? Džiugu, kad paklausėte, nes būtent todėl ir sudarėme šį trumpą gidą norintiems pirkti dviratį.

Dviračių tipai

Pradėsime nuo svarbiausio punkto – dviračių tipų. Puikiai žinote, kad dviračiai būna labai įvairūs, o išsirinkti tinkamą tikrai nepavyks, jeigu nežinosite bent jau populiariausių tipų.

Standartiniai dviračiai

Tai yra klasikinis, pats paprasčiausias dviračio tipas, kokį tik galite įsivaizduoti. Standartiniai dviračiai dažniausiai neturi jokių ypatingų, žavių funkcijų, kuriomis pardavėjai jus galėtų suvilioti. Vienintelė frazė, kuria pardavėjas galėtų įtikinti jus pirkti standartinį dviratį yra „grožis slypi paprastume“ – bet tai gali būti tiesa.

Šio tipo dviračiai labiausiai tinka važinėjimui mieste su galimybe važiuoti ir žvyruotu paviršiumi. Dar šiuos dviračius dažnai renkasi turistai.

Plento dviračiai

Dar kitaip vadinami lenktyniniais dviračiais, o tai jau pasako daug. Galite visiškai pamiršti žvyrkelius ir duobėtas gatveles, nes šio tipo dviratis yra tyras lenktyninis žirgas, kuris leis jums išvystyti greitį, apie kurį klasikinių dviračių savininkai gali tik pasvajoti.

Greičiausiai žinote, apie kokius dviračius kalbame – labai siauros padangos mažesnei trinčiai, dideli ratai didesniam greičiui ir lengvas rėmas puikiam valdymui.

Kalnų dviračiai

Vienareikšmiškai – patys populiariausi dviračiai Lietuvoje. Puikios pravažumo savybėmis bet kokiu paviršiumi, keliolika ar net keliasdešimt pavarų ir storos padangos patenkina beveik bet kokius poreikius – be problemų galite važiuoti tiek asfaltu, tiek miško keliuku. Kalnų dviratis yra lyg aukso viduriukas.

Jeigu kada pamatysite paauglių grupelę važinėjant dviračiais, tai pastebėsite, kad beveik visais atvejais, visi jie turi būtent kalnų dviračius. Turistai taip pat dažnai renkasi juos vien dėl to, kad būtų pasiruošę bet kam – miestui, smėliui, miškui.

Krosiniai dviračiai

Pats geriausias paaiškinimas šiam dviračiui – kalnų ir plento dviračių derinys. Tai yra tobulas pasirinkimas tiems, kurie nori greičio, bet jo nori ne tik ant asfalto, o ir miške ar žvyrkelyje.

Krosiniai dviračiai atrodo beveik taip pat, kaip plento, lenktyniniai, tačiau su kiek storesnėmis padangomis. Galutinis rezultatas – plento dviračio savybės ir galimybė važiuoti visais kelio paviršiais.

Elektriniai dviračiai

Pasirinkimas inovacijų mėgėjams – elektrinis dviratis. Šiandien galite išgirsti labai daug skirtingų nuomonių apie elektros pagalbą minant dviratį. Tačiau pažvelgus į gerąją pusę, teigiamos savybės yra tikrai svarios. Pavyzdžiui, artėjant link įkalnės nereikia rūpintis, ar sugebėsite savo jėgomis į jį įvažiuoti, ar reikės nuo dviračio nulipti. Elektrinis dviratis pats jus užveš. Taip pat jis gali padėti jums vėjuotomis dienomis, o kai kuriuose dviračiuose variklis kraunasi minant.

Gatvėse tikrai dar nepamatysite daug elektrinių dviračių, kadangi jų kaina prilygsta seno automobilio kainai – tai yra vienas didžiausių minusų, kol kas.

1a.lt - dviračiai (1)

Tai kurį dviratį rinktis?

Tiesiog tą, kurio norite.

Svarbiausia yra atsižvelgti į savo poreikius bei galimybes. Nepirkite plento dviračio, jeigu jūsų gyvenvietėje nėra asfalto, arba nereikėtų pirkti elektrinio dviračio, jeigu dviratis bus kelioninis, nes tiek pats motoras, tiek baterijos prideda papildomą svorį, kurį visą kelią turėsite vežtis su savimi.

Štai keletas populiaresnių atvejų, kodėl žmonėms prireikia dviračio ir kokį reikėtų rinktis tokiu atveju:

  • Visai šeimai – jeigu gyvenate mieste ir norite bet kada visi kartu sėsti ir važiuoti pasivažinėti į artimiausią parką mieste, tada reikėtų rinktis klasikinius dviračius. Jie nėra brangūs, kartais turi kelias pavaras – viskas, ko reikia įprastam pasivažinėjimui. Bet jeigu pasivažinėjimai vyks už miesto ribų, gamtoje, tada optimalesnis pasirinkimas būtų kalnų dviračiai.
  • Turizmui – priklauso nuo to, kokio tipo turizmą mėgstate ir koks jūsų biudžetas. Jeigu galite sau leisti įsigyti krosinį dviratį, tada turizmui tai ir būtų pats geriausias pasirinkimas.
  • Paaugliams – kaip ir minėjome, didžioji dalis paauglių turi kalnų dviračius. Jaunuoliams patinka pavarų gausa bei galimybė važinėti įvairiais keliais.
  • Važiavimui iš taško A į B – jeigu dviračio ieškote tik tam, kad galėtumėte greitai nuvykti į vieną ar kitą vietą, tada rekomenduojame rinktis arba kalnų arba klasikinį dviratį. Abu pasirinkimai nėra brangūs – kalnų dviratis puikiai tiks visiems keliams, o klasikinis dviratis bus puikus miesto gyventojams.

Taigi, ar jau apsisprendėte, kokie dviračiai labiausiai tinka ir patinka jums? Kviečiame apsilankyti mūsų internetinėje parduotuvėje 1a.lt – rasite visus dviračius vienoje vietoje!

Nr. 18/1