Trijų savivaldybių jaunųjų policijos rėmėjų susitikimas Kaišiadoryse

Rugpjūčio 25 d. Kaišiadorių miesto gatvėse, parke ir kitose viešose vietose, buvo galima pamatyti vienodais marškinėliais ir kepuraitėmis su išskirtiniu užrašu – „Jaunasis policijos rėmėjas“ pasipuošusius jaunuolius, išgirsti jų juoką ir smagias emocijas. Tiek daug jaunųjų policijos rėmėjų kaišiadoriečiai dar nėra matę.

Visada smaugiau duoti, nei imti. Vedamos šios lietuvių patarlės, dar vasaros pradžioje Kaišiadorių rajono policijos bendruomenės pareigūnė Irena Budrikienė kartu su Kėdainių rajono policijos bendruomenės pareigūne Aušra Mickevičiene suplanavo jaunųjų policijos rėmėjų  susitikimą Kaišiadorių mieste. O tam, kad draugystės ratas plėstųsi, ir būtų linksmai ir turiningai praleistas laikas, prie šio dueto prisijungė ir Jonavos rajono bendruomenės pareigūnė Jūratė Pašvenskienė, kuri taip pat nusprendė su jaunaisiais policijos rėmėjais pasisvečiuoti Kaišiadoryse.

Svečiai pasitikti Kaišiadorių jaunimo centre – „Mazgas“, kur šio centro darbuotojos Dovilė Lisauskienė ir Neringa Armonavičienė, supažindino jaunuosius policijos rėmėjus su centro veikla. Daugiau nei dvi valandos praleistos centre prabėgo greitai, spėta pabendrauti, paklausyti muzikos, sužaisti stalo žaidimus, biliardą ir net išsikepti picas bei jomis pasivaišinti.

Pasistiprinę jaunieji policijos rėmėjai keliavo į miesto centrą, kur svečius pasitikęs gidas Juozas Sindaras pažėrė įdomių pasakojimų apie miesto kūrimosi istoriją. Net vietiniai kaišiadoriečiai, ekskursijos metu daug naujo sužinojo ir išgirdo apie  savo  miesto istoriją: pavadinimo kilmę, Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedros, Vyskupijos rūmų įkūrimą ir statybas, geležinkelio stoties istoriją  ir apie  kitas lankytinas miesto vietas. „Labai įdomi buvo ir Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedros istorija, apsilankėme gražiai sutvarkytame Kaišiadorių  A. M. Brazausko atminimo parke. Ekskursiją užbaigė pasivaikščiojimas iki geležinkelio stoties, kur gidas papasakojo daug įdomių faktų, leido svečiams paspėlioti datas, pastatų paskirtį. Už ekskursiją esame dėkingi gidui Juozui ir Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centrui“, – pasakojo Kaišiadorių rajono policijos bendruomenės pareigūnė I. Budrikienė.

Po ekskursijos jaunieji policijos rėmėjai susibūrė Kaišiadorių rajono policijos komisariate, kur susitiko su komisariato viršininku Jurgiu Ostromecku, apžiūrėjo komisariato patalpas, sudalyvavo žinių mūšyje, o dienos kulminacija tapo jaunųjų policijos rėmėjų krikštynos. Perskaitę  kėdainiečių jaunųjų policijos rėmėjų sukurtus pasižadėjimus, nešini atminimo dovanėlėmis, jie vis dar tarpusavyje plepėjo, juokavo ir atrodė, kad labai karšta diena nei kiek nesumažino jų energingumo.

Bendruomenės pareigūnai džiaugiasi, kad jaunimas reiškia norą tapti jaunaisiais policijos rėmėjais, patirti savanorystės skonį, susipažinti su policijos pareigūno profesija.

„Praleidusios visą dieną su jaunimu, pasiėmėme teigiamų emocijų, džiaugiamės galėdamos duoti kažką gero, naudingo ir taip atsidėkoti mūsų jauniesiems pagalbininkams. Manome, kad šis susitikimas taps dar viena gražia tradicija, galbūt kitą kartą susitiksime Kėdainiuose“, – pridūrė I. Budrikienė.