Ugniagesiai atgaivino gaisre be gyvybės ženklų rastą vyrą

Gruodžio 12 d. rytą, 10 val. 49 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kauno mieste, Medelyno g. 2, sodininkų bendrijoje dega ūkinis pastatas, viduje gali būti žmonių. Į gaisro vietą buvo išsiųstos trys ugniagesių autocisternos ir štabo automobilis.

Atvykus minėtu adresu degė ūkiniame pastate įrengtas kambarys. Pats pastatas mūrinis (10×6 m), vieno aukšto, perdanga gelžbetonio, stogas dengtas smala.

Praėjus vos 7 minutėms nuo iškvietimo, 10 val. 56 min., darbą pradėjo ugniagesių gelbėtojų grandis sudaryta iš trijų ugniagesių su kvėpavimo organų apsaugos aparatais.

Vykdant žvalgybą ir gesinimą kambaryje ant iš krosnies einančio horizontalaus kamino be gyvybės ženklų buvo rastas vyras, kurį gelbėtojai išnešė į lauką ir pradėjo daryti dirbtinį kvėpavimą iki atvykstant medikams. Ugniagesiams gelbėtojams pavyko atgaivinti nukentėjusį vyrą ir, atsiradus pirminiams gyvybės požymiams, asmuo buvo perduotas greitosios medicininės pagalbos medikams.

Paaiškėjo, kad tai 1962 metais gimęs Latvijos pilietis.

Dar vienam vyrui, gimusiam 1942 m., pasisekė labiau – jis, prisikvėpavęs dūmų, iš pastato sugebėjo išeiti pats.

Gaisro metu išdegė 6 m² kambarys, aprūko sienos, sudegė namų apyvokos daiktai.

Gaisras kilo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų. Ugnims sutramdyti buvo naudojami 2 B tipo švirkštai.