Ugniagesiai gelbėtojai įspėja gyventojus: sukčiai apsimeta priešgaisrinės tarnybos darbuotojais

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar sausio mėnesį įspėjo gyventojus būti budrius ir saugotis sukčių, apsimetusių valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais. Deja,  vis dar pasitaiko atvejų, kai tokie asmenys lanko gyventojų būstus ir apgaulės būdu išvilioja ar tiesiog pavagia gyventojų santaupas.

Šiuo metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės Kauno rajone, Alšėnų seniūnijoje, kai pareigūnu apsimetęs asmuo atėjo tikrinti dūmų detektorių ir apvogė gyventojus.

Departamentas, reaguodamas į tokias situacijas, parengė gyventojams atmintinę apie šiuo metu vykdomas akcijas ir kaip įsitikinti, jog pas juos iš tikrųjų lankos priešgaisrinės tarnybos darbuotojas.

Šiemet šalyje vykdomos 3 prevencinės akcijos: „Padėk artimui“, „Saugūs namai“ ir „Būk budrus, išvenk gaisro“.

Atkreipiame dėmesį, kad prevencinė akcija „Padėk artimui“ yra vykdoma visus metus, o jos metu šalies gyventojus (vienišus, senyvo amžiaus, neįgalius, auginančius nepilnamečius vaikus asmenis, asmenis, turinčius specialiųjų poreikių, ir asmenis, gyvenančius riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose) lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai kartu su savivaldybės darbuotojais.

Prevencinė akcija „Saugūs namai“ yra vykdoma I-II ketvirtį, o prevencinė akcija „Būk budrus, išvenk gaisro“ – III-IV ketvirtį. Šių akcijų metu šalies gyventojus lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai.

Gyventojų dėmesiui! Visų vykdomų prevencinių akcijų tikslas yra skatinti juos įsirengti būstuose autonominius dūmų detektorius bei skleisti su gaisrine sauga susijusias žinias, o ne tikrinti gyventojų būstų gaisrinę saugą ar autonominius dūmų detektorius.

Pateikiame keletą patarimų, kaip šalies gyventojams įsitikinti, jog juos lanko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, o ne sukčius:

  • priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, lankydamas šalies gyventojus, privalo dėvėti uniformą su specialiais skiriamaisiais ženklais,
  • gyventojams paprašius priešgaisrinės tarnybos darbuotojas privalo prisistatyti ir pateikti vidaus tarnybos pareigūno pažymėjimą,
  • prevencinių akcijų metu priešgaisrinės tarnybos pareigūnai niekada nesiūlo mokamų paslaugų ir neprašo susimokėti,
  • kilus įtarimui visada galite paskambinti į priešgaisrinės tarnybos teritorinį padalinį ir pasiklausti apie vykdomą akciją bei paklausti, ar atvykęs pareigūnas yra šios tarnybos darbuotojas,
  • vykdant akcijas gyventojų būstas netikrinamas ir gyventojai nebaudžiami.