Ugniagesiai gelbėtojai per kelias akimirkas išgelbėjo upėje įlūžusią mergaitę

Skuodo ugniagesiai dešimtmetei mergaitei vakar padovanojo antrą gyvenimą. Bartuvos upėje įlūžusios mergaitės gelbėjimo operacija trūko vos kelias minutes.

Vasario 8 dieną, 15 val. 1 min., gavę iš Klaipėdos Bendrojo pagalbos centro pranešimą, kad upėje skęsta vaikas, ugniagesiai iškart išskubėjo pagalbon. Apie skęstančią mergaitę Bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešė Skuodo globos namų direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Vytautas Jautakis. Jis, grįždamas į darbą, pastebėjo ant ledo vaikštančias tris mergaites ir norėjo jas perspėti, kad tai gali būti nesaugu.

„Bet skubėdamas jų link išgirdau šauksmą. Viena jų įlūžo ir atsidūrė vandenyje. Tuoj pat paskambinau telefonu 112. Teko įsitikinti ugniagesių profesionalumu – už kelių akimirkų jie jau šliaužė ledu. Gaisrininkai atvyko labai greitai, nors gaisrinė yra maždaug už 900 metrų“, – pasakoja apie įvykį pranešęs vyras.

Pasak gelbėjimo operacijai vadovavusio Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Vaclovo Kirsenkos, ugniagesiai, atvykę prie upės, išvydo skęstantį vaiką maždaug už 10 metrų nuo kranto. Mergaitė rankomis laikėsi už eketės krašto. Du ugniagesiai gelbėtojai, vilkintys hidrokostiumais ir gelbėjimo liemenėmis, prišliaužė prie skendusios dešimtmetės. Vyresnysis ugniagesys Evaldas Miedažis iššoko į vandenį, beje, kaip jis teigia, toje vietoje kojomis pasiekti dugno nebuvo jokios galimybės. Jis mergaitę perdavė ugniagesiui Egidijui Vilkovskiui, kuris tuoj pat nuskubėjo kranto link. Jį pasitiko ugniagesys Aidas Jucys, kuris rankose jau laikė pledą, kad apgaubtų sužvarbusią mergaitę.
Mergaitės drabužėliai buvo permirkę, ji šaukė, kad labai šalta. Ugniagesiai ją į įkėlė į savo automobilį ir stengėsi, kad ji nors kiek sušiltų. Be to, jie dar atliko žvalgybą ir apžiūrėjo, ar nėra upėje daugiau įlūžusių vaikų. Atvykus medikams mergaitė buvo perduota jiems.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, šiais metais Lietuvoje ugniagesiai gelbėtojai iš vandens išgelbėjo 4 gyventojus, tarp jų 1 vaiką. Iš vandens šiemet jie ištraukė 6 skenduolius, o dirbti vandenyje ir ant ledo jau teko vykti 26 kartus.

Nuotraukoje, mergaitę gelbėję pareigūnai: pamainos vadas Robertas Gurauskas, vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Evaldas Miedažys, ugniagesiai gelbėtojai Egidijus Vilkovskis ir Valdas Bagočius, skyrininkas Mindaugas Liuteris ir ugniagesys gelbėtojas Aidas Jucys.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto