Ugniagesiams gelbėtojams perduotos 25 gaisrinės automobilinės cisternos

Liepos 1 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų atstovams iškilmingai buvo perduotos 25 nuomojamos gaisrinės automobilinės cisternos ir 6 specialieji lengvieji automobiliai. Į šį svarbų ugniagesiams renginį atvyko vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, viceministras Artūras Norkevičius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis, Lietuvos energija, UAB generalinis direktorius Dalius Misiūnas, NT Valdos, UAB laikinai vykdantis generalinio direktoriaus pareigas Martynas Nenėnas ir kiti garbingi svečiai.

2015 m. liepos 7 d. apskričių priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų vadovai 25 vidutinės ir sunkiosios klasės gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilių, skirtų valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reikmėms, nuomos sutartį pasirašė su NT Valdos, UAB generaliniu direktoriumi Olaf Martens.

Ugniagesiams gelbėtojams perduotos 25 gaisrinės automobilinės cisternos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Vidaus reikalų ministras T. Žilinskas šventės metu sakė: „Noriu pasveikinti vadovus ir partnerius, vykdžiusius šį projektą. Svarbu, kad gaunate

25 naujus saugius automobilius. Jeigu ugniagesiai irgi saugūs, gyventojai laiku gauna reikiama pagalbą. Linkiu tarnauti Lietuvos žmonėms, atsiliepti į jų pagalbos šauksmą ir laimingai eksploatuoti šiuos automobilius.“

NT Valdos, UAB laikinai vykdantis generalinio direktoriaus pareigas M. Nenėnas padėkojo visoms susijusioms šalims už konstruktyvų darbą įgyvendinant šį projektą. „Tegu ugniagesiai papuoš kelius šiais naujais automobiliais ir sėkmingai jais važinės. Mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie to, kas tampa jūsų drąsos palydovais,“ – sakė jis.

„Vienas naujas automobilis pakeis tris sukriošusius ZIL-us, – renginyje kalbėjo departamento direktorius R. Baniulis. – Mes ugniagesiams sudarome sąlygas atlikti pareigą – operatyviai suteikti pagalbą. Linkiu, kad ši technika jums gerai tarnautų, kad būtų puiki priemonė kovoje su nelaimėmis. Tegu kiekvienas gyventojas žino, jog visada sulauks patikimos ir operatyvios pagalbos.“

NT Valdos, UAB laikinai vykdantis generalinio direktoriaus pareigas M. Nenėnas departamento direktoriui įteikė simbolinius automobilių raktus.

Ugniagesiams gelbėtojams perduotos 25 gaisrinės automobilinės cisternos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Prieš pašventindamas naujuosius automobilius Lietuvos policijos kapelionas, kunigas Algirdas Toliatas kalbėjo: „Svarbu ne tik technika, kad ji gerai tarnautų, svarbiausia yra kolektyvo dvasia. Laimindamas automobilius, laiminus ir jus, nes jūs esate širdis. Linkiu neprarasti gelbėtojo dvasios, kad jūsų kolektyvas būtų stiprus, kad būtų kuo mažiau gaisrų, kad būtų stipri savanorijos dvasia ir sąmoninga visuomenė.“

Automobiliai bus nuomojami 10 metų. Jie bus skirti Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskričių priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms. Bendra sutarčių suma – 9 539 640,00 eurų.

Per metus laiko pagamintos ir sukomplektuotos naujosios automobilinės cisternos sustiprins ir atnaujins valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos transporto priemonių parką, operatyviau ir efektyviau bus atliekami gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbai. Į apskritis išvažiuos dešimt sunkiojo tipo, penkios sunkiojo tipo su galingu siurbliu ir dešimt vidutinio tipo automobilinių cisternų. Naujųjų transporto priemonių efektyvumas bus daug didesnis nei eksploatuojant senas, susidėvėjusias gaisrines autocisternas.

Renginyje taip pat bus pristatomi pagal Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Prisitaikymo prie klimato kaitos gerinimas, stiprinant valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reagavimo pajėgumus“ gauti nauji specialieji lengvieji automobiliai „Škoda Yeti Ambition“. Jie bus naudojami tarnybinei, administraciniai ir ūkinei veiklai užtikrinti ir pagalbinėms funkcijoms vykdyti atliekant gesinimo ir gelbėjimo darbus.

Dažniausiai valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje eksploatuojama transporto priemonė – automobilinės cisternos. Tai pagrindiniai automobiliai, kuriais galima vežti gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, gesinimo medžiagas, ugniagesius gelbėtojus. Šiuo metu tarnyboje eksploatuojamos 252 automobilinės cisternos, kurių amžiaus vidurkis siekia net 16,3 metų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamento inf. ir nuotr.