Ugniagesių niekas nesustabdys: į tvenkinį įlūžus autocisternai vyrai bėgte nuskubėjo į gaisravietę

Labiau pasiaukojančios ir gerbiamos profesijos atstovų, ko gero, pasaulyje nėra. Ir jokios kliūtys jų negali sustabdyti. Tuo teko įsitikinti ir Varėnos rajono gyventojams, kuomet į tvenkinį įlūžus ugniagesių autocisternai, jie išsiropštė iš vandens ir nubėgo gelbėti žmonių turto.

Kovo 7 dienos pavakare, 18 val. 7 min., buvo gautas pranešimas, kad Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Jonionių kaime, Nemuno g. 11 dega gyvenamasis namas. Vykstant į gaisro vietą Merkinės ugniagesius iš tolo pasitiko namo savininkė, kuri, modama ranka, nurodė kur yra gaisravietė. Ugniagesiai, stengdamiesi kuo greičiau pasiekti gaisravietę, važiavo per laukus tiesiausiu keliu. Deja, bet dėl sniego dangaus jie nepastebėjo užšalusio vandens telkinio ir ant jo užvažiavę įlūžo.

Įlūžus ugniagesių autocisternai gelbėtojai nepasimetė – iššokę iš įlūžusios autocisternos, kuri buvo susmukusi į vandenį iki langų, vandenyje permirkę vyrai pasiėmė plaukiojantį vandens siurblį ir nuskubėjo gesinti gaisrą.

Atbėgus į gaisravietę paaiškėjo, kad dėl sugedusio dūmtraukio ventiliatoriaus, esančio namo palėpėje, yra uždūminta namo pastogė. Pats namas medinis, vieno aukšto su mansarda, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Įvykio metu atviros ugnies nebuvo, tačiau nuo įkaitusio dūmtraukio apsvilo 3 m² medinės perdangos. Apsvilusiai perdangai išpjauti buvo panaudotas grandininis pjūklas. Vanduo buvo tiekiamas iš gamtinio vandens telkinio 50 metrų atstumu. Viso į gaisravietę buvo išsiųstos penkios ugniagesių autocisternos.