Už kontrabandines cigaretes – 5300 eurų bauda

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai išnagrinėjo D. L. administracinio nusižengimo bylą už neteisėtai gabentas cigaretes.

D. L. nubaustas 5300 eurų dydžio bauda, už tai, kad Kaišiadorių rajone gabeno 2000 cigarečių pakelių su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, kurių muitinė vertė – 6960 Eur (cigaretes teismas konfiskavo).

Teismo posėdžio metu D. L. neigė padaręs administracinį nusižengimą, nurodė, jog kontrabandinės cigaretės priklausė ne jam, o jo sutuoktinei. D. L. gynėjas nurodė, jog D. L. veiksmuose nėra administracinio nusižengimo sudėties požymių ir prašė bylą nutraukti.

Tokius D. L. paaiškinimus, teismas, įvertinęs aplinkybę, kad D. L. 2016 m. balandžio 25 d. nutarimu baustas už 3500 cigarečių pakelių, taip pat 2016 m. birželio 23 d. nutarimu nubaustas už 3000 cigarečių pakelių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis vežimą, vertino kritiškai, kaip siekį išvengti administracinės atsakomybės.

„Teismas ir administracinių nusižengimų bylas ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija (pareigūnas) įrodymus įvertina pagal savo vidinį įsitikinimą, pagrįstą išsamiu ir nešališku visų bylos aplinkybių išnagrinėjimu, vadovaudamiesi įstatymu“ – nurodyta teismo nutarime.

Teismas, skirdamas D. L. baudą, atsižvelgė į tai, kad asmuo teistas, administracine tvarka baustas, nenustatyta  atsakomybę lengvinančių  atsakomybę sunkinančių aplinkybių.

Teismo paskirtą baudą į valstybės biudžetą reikia sumokėti ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarimo įteikimo, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo pranešimo apie skundo nepatenkinimą dienos.

Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.