Užburiančios šv. Velykos su origami
Velykiniu laikotarpiu Kaišiadorių šventosios Faustinos mokykla pasipuošė neįprastomis dekoracijomis – mokyklos fojė išsirikiavo 15 nuostabių origami. Parodos idėjos autoriai ir origami bei kitų darbų kūrėjai – Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos nuteistieji, kurie gamino eksponatus ir savo parodai suteikė kupiną vilties pavadinimą „Sparnai gyvenimui“. Šiuo renginiu siekta padovanoti vaikams džiaugsmo ir pabrėžti, kaip svarbu tikėti svajonėmis, o norai pildosi, jei tuo tikėsi. Parodą organizuoti padėjo pataisos namų pareigūnai.
Nuteistieji origami figūras kūrė maždaug mėnesį, nes tam, kad išlankstytum subtilią figūrą, reikia ypatingo kruopštumo ir kantrybės. Parodoje eksponuojami iš įvairių spalvų popieriaus išlankstyti įvairaus dydžio paukščiai, daugiausiai karališkos gulbės, siekia net 0,5 metro. Pasaulyje populiariausi origami – gervės – yra tapusios taikos simboliu. Tikima, kad jei žmogus išlanksto tūkstantį gervių, išsipildo jo noras.
Gaminant origami nenaudojami klijai ar žirklės. Kai origami padarytas iš kelių dalių – jis vadinamas moduliniu origami. Origami lankstymo nauda vaikų vystymuisi yra akivaizdi: tokiu būdu gerinama atmintis ir erdvinis mąstymas, lavinama motorika. Lankstymas ramina, ugdomas vaikų kūrybiškumas, išmokstama atkaklumo. Origami lankstymas visada sukelia teigiamas emocijas, be to, turi estetinę reikšmę: užburiantis meno kūrinys gimsta iš paprasto popieriaus.
Parodoje taip pat eksponuojami keramikos, medžio dirbinių, tekstilės nuteistųjų darbai, stebinantys savo originalumu ir profesionaliu atlikimu. Mokinius džiugina velykiniai kiškučiai, medinis pasakų namelis, įvairios kaukės ir kiti rankų darbo kūriniai. Mokyklos vaikai ir visa bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Pravieniškių pataisos namų –atvirosios kolonijos nuteistiesiems ir pareigūnams už suteiktą džiaugsmą ir grožį.
Kaišiadorių šventosios Faustinos mokyklos direktorė Rūta Stankienė