Užsienio kalbų studija „Smile“

Bendrojo ugdymo mokyklose yra svarbu žinios, bendrieji lavinami dalykai, saviraiška. Kiek daug dėmesio skiriama saviraiškai, kuri motyvuotų, skatintų pasitikėjimą savimi? Atsakymo toli ieškoti nereikia – nedaug. Viena iš išeičių – popamokinė veikla. Vaikams kaip ir suaugusiems yra būtina saviraiška. Jausmas, kad esi tinkamoje vietoje, kad esi tarp savų ir darai kažką savo širdžiai mielą ir prasmingą. Galėdami išreikšti save, vaikai įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, jiems ima labiau sektis mokykloje. Popamokinė veikla – labai svarbi moksleivių užimtumo sritis. Ji suteikia galimybes atsiskleisti jų gabumams, leidžia gilinti, išmokti praktiškai panaudotas žinias, įgytas pamokų metu, patenkinti poreikius bei interesus.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos internetinėje svetainėje, kaip ir kasmet, būna skelbiamos neformaliojo ugdymo programos, kurias galima laisvai pasirinkti ir užregistruoti jose vaikučius. Šiemet gausiai tėveliai registravo savo vaikučius į užsienio kalbų studiją „Smile“, kur savo kalbinius gebėjimus tobulina 2 ir 3 klasių mažieji mokinukai, o jos vadovė – anglų kalbos mokytoja Gitana Valkavičienė.

Kalbos atveria duris į pasaulį. Užsienio kalbų studija „Smile‘ skirta plėsti, įtvirtinti ir turtinti anglų kalbos žinias, mokėjimus bei įgūdžius. Neformalioje aplinkoje vaikai atsipalaiduoja, noriai atlieka anglų kalbos lavinimo užduotis, tobulina socialinius ir kalbinius įgūdžius, vaizduotę. Jauki aplinka, draugiška bei linksma atmosfera, nauji mokymo metodai, besimokančiųjų praktinių ir emocinių poreikių tenkinimas mokiniams leidžia pasiekti gerų rezultatų ir labai prasmingai praleisti laiką po pamokų. Popamokinė veikla taip pat yra neatsiejama moksleivio asmenybės ugdymo dalis. Užsiėmimų metu mokinukai ne tik smagiai ir žaismingai mokosi, mokytoja Gitana sudaro sąlygas atskleisti jų kūrybiškumui, ugdo jų savarankiškumą, komunikabilumą, pasitikėjimą savimi, lavina atmintį ir vaizduotę. Mokytoja taiko neformalius ugdymo būdus, naujausius ugdymo metodus ir daug dėmesio skiria kiekvieno vaiko pažangai ir pažinimui, stengiasi, kad laisvalaikio praleidimas būtų įdomus ir prasmingas.

Programos turinys apima kasdienines, vaikams aktualias temas, su kuriomis jie susiduria tiek asmeninėje, tiek socialinėje aplinkoje. Užsiėmimų metu vaikai išmoksta prisistatyti, užduoti klausimus, mokosi naujų žodžių apie šeimą, namus, mokyklą, laisvalaikį, keliones, gyvūnus ir t.t. Taip pat moka angliškai pasisveikinti ir atsisveikinti. Dar jie dainuoja daineles, žaidžia įvairius žaidimus, atlieka linksmas užduotis ir, žinoma, nepraranda geros nuotaikos. Čia renkasi bendraminčiai, kurie drauge mokosi anglų kalbos, nes tai naudinga ir smagu!

Anglų kalbos mokytoja Gitana Valkavičienė minėjo, kad neformalioje ugdymo veikloje dalyviai ruošiami įvairiems konkursiniams renginiams progimnazijos, respublikos ar tarptautiniu mastu, kaip geriausio anglų kalbos skaitovo ar vertėjų konkursui. Mokytoja rašo projektus. Jei laimimas projektas, progimnazija gauna finansavimą, kurį panaudoja parengto projekto įgyvendinimui, kaip pavyzdžiui stovyklai, pažintinėms mokinių kelionėms, reikalingiausių ugdomųjų priemonių įsigijimui, kurios sėkmingai naudojamos ir neformaliose ugdymo veiklose.

Labai smagu, kad visada besišypsanti mokytoja Gitana, kaip ji pati sakė – gyvenimo prasmę atrado ir jaučiasi labai laiminga tik dirbdama su vaikais ir ugdydama juos.

Žydronė Paškevičienė
2 b klasės mokinės Skaistės Paškevičiūtės mama

Daugiau: Anglų kalbos kursai