Užsikrėtusiųjų COVID-19 Lietuvoje vėl daugėja: per savaitgalį nustatyti net 32 nauji atvejai

Panašu, kad greitu metu galime sulaukti antrosios koronaviruso bangos. Naujų atvejų skaičius visame pasaulyje toliau sparčiai auga. Lietuva – ne išimtis. Vien per dvi šio savaitgalio paras mūsų šalyje nustatyta net 32 nauji COVID-19 atvejai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos išplatintame pranešime rašoma, kad liepos 18 dieną Lietuvoje registruota 17 naujų atvejų: 2 iš jų įvežtiniai (iš Švedijos ir Jungtinių Amerikos valstijų), 10 atvejų susiję su protrūkiais: dviem šeiminiais, Salininkų šventės, Hegelmann Transporte įmonės. Trijų pavienių atvejų užsikrėtimo aplinkybės aiškios, o 3 dar aiškinamasi.

Vilniaus apskrityje nustatytas atvejis asmeniui, kuris paskutines dvi savaites atostogavo ir rizikingo kontakto su kolegomis neturėjo. Atostogavo Lietuvoje, savo sodyboje, viešose vietose nesilankė, tik liepos 13 d. lankėsi pas savo šeimos gydytoją. Nustatytas vienas kontaktinis asmuo šeimoje.

Koronavirusas nustatytas 2 vienos šeimos nariams Vilniaus apskrityje – šventės Salininkuose rengėjams ir vieno iš jų kolegai. Asmuo galėjo užsikrėsti darbovietėje. Šventę rengusių asmenų darbovietėse anksčiau šią savaitę buvo nustatyta po vieną atvejį.

Kauno apskrityje registruotas dar vienas atvejis jau 21 atvejis įmonės Hegelmann Transporte darbuotojui. Iki liepos 9 d. gyveno nakvynės namuose tame pačiame aukšte, kaip ir liepos 2 d. iš Uzbekistano Respublikos atvykę piliečiai. Naudojosi bendra virtuve, sanitariniu mazgu. Liepos 9 d., išaiškinus pirmąjį COVID-19 atvejį Hegelmann Transporte, asmuo išvyko, nenurodęs savo tolesnės buvimo vietos, telefonu buvo nepasiekiamas. Liepos 16 d. grįžo į įstaigą ir izoliavosi viešbutyje, tą pačią dieną organizuotas ištyrimas ir nustatyta COVID-19 liga. Asmuo pervežtas į VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninę. Didelės rizikos artimą sąlytį turėjo 2 asmenys.

Kauno apskrityje registruotas įvežtinis atvejis. Asmuo liepos 16 d. grįžo į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir iškart izoliavosi. Grįžimo dieną pajuto pirmuosius simptomus, todėl užsiregistravo mobilioje stotelėje. Nustatyti du kontaktą turėję asmenys, kurie vežė iš oro uosto į mobiliąją stotelę, kelionių metu visi (įskaitant ir sergantį asmenį) dėvėjo medicinines kaukes.

Klaipėdos apskrityje registruotas įvežtinis atvejis iš Švedijos. Asmuo liepos 15 d. grįžo keltu per Taliną ir nuo ten iki Lietuvos grįžo automobiliu. Izoliuojasi vienas.

Klaipėdos apskrityje registruoti trys vienos šeimos atvejai, susiję jau sergančiu asmeniu. Susirgo tėvas ir du vaikai. Vienas iš vaikų lanko lopšelį-darželį, paskutinį kartą jame buvo liepos 10 d. Nustatyta 30 kontaktą turėjusių asmenų.

Trys atvejai nustatyti Kėdainių rajone – tai šeiminis COVID-19 ligos protrūkis, susijęs su anksčiau skelbtu patvirtintu atveju. Vienas iš šeimos narių dirba ugdymo įstaigoje ir paskutinį kartą buvo darbe liepos 7 d., kitas – kitoje Kėdainių mokykloje ir paskutinį kartą darbe buvo birželio 24 d. Taip pat patvirtintas ir trečiasis atvejis Kėdainių rajone yra susijęs su minėta šeima.

Molėtų rajono gyventojai patvirtinta COVID-19 liga, kuri užsikrėtė nuo sergančio artimojo atvykusio iš Kėdainių. Asmuo kontaktavo su 5 šeimos nariais ir 6 kolegomis savo darbovietėje.
Šakių rajone nustatytas susirgimas asmeniui, turėjusiam kontaktą su ligoniu, kuriam liepos 14 d. nustatytas COVID-19 susirgimas.

Atvejis nustatytas Vilkaviškio rajone. Asmuo, po kontakto su sergančiuoju, izoliavosi namuose nuo liepos 4 d. Pirmuosius simptomus pajuto liepos 10 d. Liepos 17 d. atliktas tyrimas koronaviruso infekcijai nustatyti.

Panevėžyje patvirtintas atvejis asmeniui, kuris pajuto užkrečiamosios ligos simptomus ir liepos 16 d. kreipėsi į gydymo įstaigą. Šiuo metu nustatytas vienas kontaktinis asmuo. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Per vakar parą šalyje patvirtinta penkiolika naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų. Nustatyta, kad aštuoni užsikrėtę žmonės darbe arba namų aplinkoje kontaktavo su jau sergančiaisiais, keturi per praėjusią parą registruoti atvejai įvežtiniai: po du iš Kroatijos ir Bulgarijos. Tuo metu, kaip užsikrėtė dar trys žmonės, šiuo metu aiškinamasi.

Pirmieji trys atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje. Nustatyta, kad du asmenys į Lietuvą iš Kroatijos grįžo liepos 2 d. Liepos 11 d. jie dalyvavo šeimos šventėje. Pirmieji simptomai vienam iš asmenų pasireiškė liepos 13 d., kitam – liepos 15 d. Po šios šventės susirgo trečiasis asmuo, šventės dalyvis, kuris, kaip nustatyta, užsienyje pastaruoju metu nesilankė, tad, manoma, kad užsikrėtė nuo šventės dalyvių.

Ketvirtasis atvejis nustatytas Utenos apskrityje (Molėtų rajone). COVID-19 nustatyta asmeniui, turėjusiam sąlytį su kolega, kuriam koronavirusinė infekcija patvirtinta anksčiau. Nustatyta, jog šiuo atveju sąlytį turėjo 10 asmenų, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Penktasis atvejis taip pat patvirtintas Utenos apskrityje (Zarasų rajone). COVID-19 nustatyta asmeniui, bendravusiam su sergančiuoju koronavirusine infekcija. Nustatyta, kad liepos 13 ir liepos 14 dienomis užsikrėtusysis lankėsi kursuose Medininkuose, nuo liepos 15 d. buvo izoliacijoje. Nustatyta 11 sąlytį turėjusių asmenų.

Šeštasis atvejis patvirtintas Vilnius apskrityje. Asmeniui tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas prieš planinę operaciją, jokių simptomų žmogus nejautė. Nustatyti 3 kontaktiniai asmenys, tęsiamas epidemiologinis tyrimas.

Septintasis atvejis nustatytas Vilniaus apskrityje. Asmuo dirba transporto kompanijoje, kur, nustatyta, turėjo sąlytį su asmenimis, kuriems anksčiau diagnozuota COVID-19 liga. Nuo liepos 13 d. asmuo buvo izoliacijoje. Remiantis surinktais duomenimis, asmuo simptomų nejaučia, tirtas profilaktiškai įmonės iniciatyva. Nustatytas vienas sąlytį turėjęs asmuo.

Aštuntasis ir devintasis atvejai nustatyti Kauno apskrityje (Kėdainių rajone). Asmenys susirgo po turėto kontakto su jau sergančiais asmenimis. Vienas iš šių žmonių turėjo sąlytį su Kėdainiuose sergančiu asmeniu, kuris užsikrėtė nuo sergančios šeimos (atvejai vakar patvirtinti Kėdainiuose), kitas asmuo bendravo su žmogumi, kuriam COVID-19 liga patvirtinta liepos 17 d. (Panevėžyje).

Dešimtasis ir vienuoliktasis atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje. Liepos 12 d. asmenys lėktuvu į Vilnių grįžo iš Bulgarijos. Liepos 13 d. asmenys pajautė koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, tad visą laiką laikėsi izoliacijos. Nustatytas vienas kontaktinis asmuo.

Dvyliktasis atvejis patvirtintas Panevėžio apskrityje. Asmuo užsikrėtė nuo sergančio artimojo, kuriam susirgimas COVID-19 patvirtintas liepos 13 d.

Tryliktasis ir keturioliktasis atvejai taip pat nustatyti Panevėžio apskrityje. Kaip asmenys užsikrėtė – nėra aišku. Siekiant nustatyti aplinkybes, tęsiamas epidemiologinis tyrimas.

Penkioliktasis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kuris nuo liepos 3 d. buvo izoliavęsis, kadangi kontaktavo su sergančiuoju. Asmeniui simptomai nepasireiškė, tačiau pasibaigus izoliacijai, prieš grįžtant į darbą, buvo atlikti profilaktiniai tyrimai ir nustatytas susirgimas. Nustatyti 2 kontaktiniai asmenys.

Koronavirusas per iš viso Lietuvoje nustatytas 1947 žmonėms, tebeserga 254 asmenys, 1601 – pasveiko, 81 žmogus yra izoliacijoje.

Naujienos iš interneto