Vaclovo Giržado progimnazijos pradinukų kalėdinė išvyka į spektaklį

Kiekvienas žmogus laukia Kalėdų, ypač šios šventės laukia vaikai.

Šiemet šventės buvo kaip niekad linksmos ir turiningos Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos 1 B klasės mokinukams. Jie kartu su savo mokytoja Lina Alioniene papuošė savo klasę, eglutę. Kalėdinius renginius pradėjo paskutinę savaitę prieš atostogas.

Mokiniai su savo mokytoja vyko į Kauno mažąjį teatrą žiūrėti spektaklio „Kotonai Paryžiuje“. „Kotonai Paryžiuje“ – istorija apie katinus, vaikštančius ant dviejų kojų. Šie gražūs sutvėrimai yra panašūs į katinus, skirtumas tik tas, kad katinai vaikšto keturiom kojom, o kotonai – dviem. Dar kotonai yra daug protingesni ir jautresni už paprastus katinus.

Pagrindiniai personažai buvo tarpusavyje labiau panašūs nei skirtingi. Jie visada galvojo pirmiausia ne apie save, o apie kitą, stengėsi duoti, o ne imti.

Pagrindinė šio spektaklio mintis buvo tai, kad visi norime būti matomi ir girdimi. Jei dažniau patylėtume, daugiau klausytume bei žiūrėtume, daug ką suprastume…

Profesionalūs aktoriai vaikus šia tema supažindino dainuodami, šokdami ir skleisdami gerą nuotaiką. Spektaklis buvo įdomus ir naudingas.

Po spektaklio mažųjų žiūrovų laukė didžiulis siurprizas – susitikimas su Kalėdų seneliu. Buvo labai smagu, nes vaikai bendravo su juo, šoko ir džiaugėsi. Kalėdų senelis buvo labai dosnus ir geraširdis, jis išdalino pilną maišą dovanų. Išvyka buvo šauni.

Mokytoja Lina džiaugėsi, kad mokiniai žingeidūs ir smalsūs, mokantys ne tik įdėmiai stebėti spektaklį, bet ir kultūringai elgtis. Su gera nuotaika ir puikiais įspūdžiais grįžome namo. Vaikai džiaugėsi, pasakojo įspūdžius, turėjo galimybę pabendrauti, pajusti šventinę nuotaiką ir spektaklio idėja juos privertė susimąstyti apie vertybes.

Žydronė Paškevičienė
1 B klasės Skaistės Paškevičiūtės mama