Valio! Atostogos prasideda!

Kaip upės vanduo nepastebimai prabėgo laikas, nuplukdęs pirmokų mokslo metus ir pakvietęs pasitikti vasarą. Taip, mokslo metai baigėsi. Pagaliau atostogos! Tikriausiai daugelio mokinių bei mokytojų galvose sukasi mintys apie artėjančias keliones, poilsį ir vasaros pramogas.

Paskutinę mokslo metų dieną Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos 1b ir 1c klasių mokiniai su savo mokytojomis Lina Alioniene ir Zita Genevičiene lankėsi Lietuvos sostinėje – Vilniuje, kur dalyvavo dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose, vaikščiojo po Vilniaus centrą ir aplankė Pinigų muziejų. Kiekviena išvyka – didelis džiaugsmas vaikams.

Vilniuje mokinukus ir mokytojas pasitiko edukacinės išvykos gidė. Pasivaikščiodami Gedimino prospektu visi nukeliavo į Vilniaus katedros aikštę. Katedros aikštė – žymiausia Lietuvos aikštė, esanti Vilniaus senamiestyje. Gidė įdomiai pasakojo vaikams apie Vilniaus miesto atsiradimą, supažindino su žymiausiomis senamiesčio vietomis, aprodė ir papasakojo apie Vilniaus katedros varpinę. Ji teigė, kad šis bokštas yra vienas iš Vilniaus miesto svarbių ženklų – varpinės laikrodis rodo tik valandas, minučių rodyklės nėra.

Vaikštinėdami vingiuotomis senojo miesto gatvėmis visi užsuko į Lietuvos banko Pinigų muziejų. Šiuolaikinėje pinigų salėje vaikai susipažino su šiandien įvairiose valstybėse naudojamais banknotais ir monetomis. Video sienoje galėjo išvysti nemažai informacijos apie pasirinktą šalį ir jos valiutas, susipažinti su pasaulio ir Lietuvos pinigų istorija.

Toliau laukė turininga ir įdomi edukacinė programa – tapyba ant vandens. Tapyba ant vandens nėra paprasta meno sritis – tai nuo Senovės Kinijos laikų egzistuojanti, žynių puoselėta vandens, spalvos ir judesio terapija bei be galo estetiškas reginys viename. Ir kas svarbiausia – tam nereikia jokių meninių sugebėjimų. Tapybos ant vandens pradininkės parodė ir pamokė vaikus kaip reikia piešti ant vandens, kaip laikyti teptukus. Procesas labai paprastas – viskas vyksta dideliame inde, pripiltame specialaus vandens. Ant jo paviršiaus vaikai kuria meno kūrinį iš natūralių medžiagų pagamintais dažais. Baigę piešti, vaikai glaudžia A4 formato popierių prie vandens paviršiaus, ant kurio prilimpa tai, kas nupiešta vandens paviršiuje. Tokiu būdu išgaunami itin subtilūs ornamentai. Pagrindiniai elementai, veikiantys vaikus, kuriant tokį meną – vanduo, spalvos, kvapas, garsas ir judesys. Nuostabius piešinius vaikai sukūrė per kelias minutes. Rezultatas pribloškė net pačius piešėjus, nes piešiniai visiems pavyko. Susidomėjimas buvo didžiulis.

Mažieji pradinukai toliau vyko į sekančią edukacinę programą – keksiukų kepimą. Programos metu vaikai pasijuto tikrais kepėjais. Kiekvienam dalyviui buvo užrišta prijuostė ir suteikta galimybė pačiam išsikepti keksiukus – su šypsena ir meile. Apie meilės prieskonį ne tik keksiukams, bet ir kiekvienam maisto gaminiui visi diskutavo formuodami tešlą. Virtuvės darbuotojos vaikams papasakojo iš kokių natūralių produktų kepami keksiukai. Keksiukai greitai iškepė ir buvo pasiruošę vaikų fantazijoms – juos grietinėlės glajumi ir spalvotais pabarstukais papuošė vaikai. Keksiukų kepimas ir papuošimas buvo ne vien akis paganyti. Grįžę namo vaikai galėjo pradžiuginti savo keptais keksiukais artimuosius bei pasidalinti neišdildomais įspūdžiais.

Kelionė buvo įdomi, turininga, kupina įvairių įspūdžių bei naujovių. Laimingi, pasisėmę teigiamų emocijų ir daug naujo sužinoję mokinukai grįžo namo. Ši kelionė 1b ir 1c klasės mokinukams ilgai išliks atmintyje.

Žydronė Paškevičienė
1b klasės mokinės Skaistės Paškevičiūtės mama