Vartojimo kreditas: kaip veiksmingai valdyti savo finansinius įsipareigojimus

Turbūt esate matę ne vieną kino filmą, kuriame ne pagal savo galimybes gyvenę pagrindiniai filmo personažai susidurdavo su didelėmis finansinėmis problemomis. Ir tiesą sakant, greičiausiai ne vienas iš jūsų žvelgdami į tokių filmų herojus atrasdavote panašumų ir į savo gyvenimus. Deja, bet statistika rodo, kad didžioji dalis žmonių nemoka tinkamai valdyti savo asmeninių finansų, todėl labai dažnai patenka į keblias finansines situacijas, kuomet vienintelė išeitis jiems atrodo vartojimo kreditas.

Taigi, jei ir jūs iki šiol turėjote įprotį skolintis, kad pasiektumėte savo tikslus, šią akimirką galvodami apie tai, kaip vartojimo kreditas jums galėtų pagelbėti, pagalvokite ir apie tai, ar sugebėsite jį laiku grąžinti, nesusidurdami su papildomais finansiniais sunkumais. O tam, kad jums būtų lengviau tai padaryti, štai keletas patarimų, kurie padės jums lengviau suvaldyti savo finansinius įsipareigojimus.

Pirmiausia grąžinkite paskolas su didelėmis palūkanomis

Sudarykite savo dabartinių turimų skolų sąrašą pagal palūkanų normas. Tikėtina, kad būsto paskola turės mažesnę palūkanų normą. Be to, būsto vertė laikui bėgant didės. Kita vertus, už kredito kortelių skolas ir asmenines paskolas paprastai mokamos šiek tiek didesnės palūkanų normos. Todėl verta jas sumokėti prieš pereinant prie spartesnio „saugesnių“ skolų padengimo.

Refinansuokite savo paskolas

Tarkime, kad sumokėjote būsto paskolą. Tačiau turite didžiules asmenines ir automobilio paskolas, taip pat dideles kredito kortelių skolas. Norėdami sumažinti jums tenkančią finansinę naštą, apsvarstykite galimybę kreiptis dėl paskolų refinansavimo paslaugų. Tokiu atveju jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai būtų apjungti į vieną ir perkelti į pasirinktų kreditorių rankas. Tai reiškia, kad jei jūs iki šiol kiekvieną mėnesį nustatytomis dienomis skirtingiems kreditoriams mokate paskolų grąžinimo įmokas, refinansavus paskolas jums per mėnesį reikės atlikti tik vieną paskolos grąžinimo įmoką. Be to, tokiu atveju būtų pritaikyta ir palankesnė palūkanų norma bei pasiūlytas jums priimtinesnis grąžinimo terminas.

Padidėjus pajamoms padidinkite ir mėnesines įmokas

Kai jums pakelia atlyginimą darbe, padidinkite ir mėnesines paskolos grąžinimo įmokas. Kuo labiau padidinsite savo paskolos grąžinimo įmoką, tuo greičiau galėsite grąžinti paskolą ir tuo mažiau reikės mokėti palūkanų. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie bet kurias kitas papildomas lėšas, kurias netikėtai gaunate, pvz., premija darbe, investicinė grąža ar kt. Bet kokios gautos papildomos pajamos visų pirma turėtų būti nukreiptos į turimų finansinių įsipareigojimų padengimą.

Prašykite mažesnės palūkanų normos

Jei esate lojalus ir patikimas klientas bei turite gerą kredito reitingą, kreipdamiesi į kreditorius galite bandyti derėtis dėl mažesnės palūkanų normos, tokiu būdu sumažindami ir jums tenkančią finansinę naštą.

Laiku atlikite mokėjimus

Kiekvieną mėnesį mokėti kelias paskolų grąžinimo įmokas nėra lengva. Dėl to kartais gali kilti pagunda vieną kitą paskolos grąžinimo įmoką keliomis dienomis atidėti. Tačiau toks sprendimas nulemtų delspinigių ir kitų papildomų mokesčių taikymą, jau nekalbant apie tai, jog tokiu atveju akimirksniu sumažėtų ir jūsų kredito reitingas, nes pablogėtų jūsų kredito istorija. Todėl jokiu būdu neleiskite sau praleisti nei vienos paskolos grąžinimo įmokos – mokėjimus visuomet atlikite laiku.

Sumažinkite išlaidas

Jei visa tai, kas jau buvo paminėta, jums nepavyksta, turėtumėte imtis štai ko. Sumažinkite prabangos prekėms skirtas išlaidas, kurių galima lengvai išvengti, pavyzdžiui, atsisakykite kassavaitinės vakarienės prabangiame restorane ar savaitgalio kelionių. Gyvenkite santūrų gyvenimą, kol bus padengtas kiekvienas vartojimo kreditas ir bet kuris kitas jūsų turimas finansinis įsipareigojimas. Turėsite pakankamai progų atsigriebti, kai jūsų pečių nebeslėgs didelė finansinė našta.

Nr. 22/8

___

Tai yra užsakomasis straipsnis. Jo turinį pateikė užsakovas ir Kaišiadoriečiams.lt tinklalapio administracija už jį neatsako bei atsakomybės neprisiima.