„Verpeta“ dalyvavo Šiaurės Lietuvos didžiausiame folkloro konkurse – festivalyje „Saulės žiedas“

Kaišiadorių kultūros centro ansamblis „Verpeta“ (vad. Valerija Jankauskienė) dažnai atstovauja Kaišiadoris ir tarptautiniuose folkloro renginiuose. Kolektyvas yra dalyvavęs ne viename tarptautiniame folkloro konkurso – festivalio „Saulės žiedas“ renginių koncertuose. Verpetiškiai IX-ąjame tarptautiniame  folkloro konkurse – festivalyje, liepos 6-7 d. dalyvavo ir šiemet.

„Saulės žiedas“ po ketverių metų pertraukos, vyko net penkias dienas, kuris liepos 6 d. įsiliejo į Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimą. Festivalio esmė yra ne tik koncertai renginio scenose, bet ir kūrybinės dirbtuvės: šokių mokymai, bendri padainavimai bei muzikavimas kartu.

Šiais metais spalvingajame festivalyje dalyvavo per daugiau nei 800 atlikėjų iš daugiau nei dešimt pasaulio šalių (Portugalijos, Ispanijos Švedijos, Panamos, Čekijos, Ukrainos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos), kuris laikomas vienu stambiausiu, reikšmingiausiu tarptautiniu renginiu ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Verpetiškiai dalyvavo ne tik  visuotinio himno giedojimo, bet ir kituose renginio pasirodymuose, kuriuose skambėjo specialiai šiam festivaliui paruošta programa. Mūsiškiai mokė festivalio dalyvius ir žiūrovus tradicinių liaudies šokių, dainų. Taigi, verpetiškiai grįžo taip pat išmokę naujų šokių, dainų ir geriau pažinę kitų pasaulio šalių kultūrą, nuoširdžiai pabendravę, susitikę su gerais bičiuliais.

Verpeta kolektyvo narė Gitana Valkavičienė
Nuotraukos Valdo Valkavičiaus