Vestuvių fotografė dalijasi svarbiais pastebėjimais

Vestuvių fotografija – mano pagrindinė veikla, aistra ir erdvė, į kurią esu pasinėrusi iki plaukų galiukų. Jau dabar esu mačiusi daugiau vestuvių nei statistinis žmogus ir prikaupusi visokių pastebėjimų apie vestuvių fotografo darbą. Keletu labai svarbių TAIP ir NE – dalinuosi“ – savo pastebėjimais ir patarimais dalijasi fotografė Vita Tamoliūnė.

TAIP, vestuvių fotografai gyvi ne vien oru ir vandeniu, o tuo labiau ne šampanu, pasiūlomu kiekvienose vestuvėse. Atidavus 100-tą procentų savo fizinių jėgų, bendravimo įgūdžių, įveikus netikėtas stresines situacijas ir psichologinius iššūkius 8, 10 ar net 12 valandų, fotografai mielai pasidžiaugtų jūsų vaišingumu ir pavalgytų, net jei tai nėra aptarta vestuvių sutartyje.

NE, mes nesame skaitmeninių failų pardavėjai. Mes fotografai, sukuriantys Jūsų neįkainojamus prisiminimus. Kruopščiai atrenkame, redaguojame ir retušuojame Jums atiduodamas nuotraukas. Todėl ne, mes neatiduodame netvarkytų RAW failų, kaip rašytojai parduodami savo knygas neprideda savo juodraščių.

NE, nei Canon, nei Nikon neturi mygtuko, pavadinimu “Šedevras”. Šedevras – mūsų (jaunųjų ir fotografo) bendro darbo ir kūrybos rezultatas. Kaskart jauniesiems sakau – “mes turime būti vieninga komanda, aš ateinu dėl jūsų, jūs pasistengiat dėl savęs”. Fotografas ateina ne jūsų pakankinti, o sukurti ypatingas nuotraukas, tad abipusis supratimas ir kantrybė – būtini.

TAIP, fotografai mato ir įamžina visų kitų darbo rezultatus – makiažą, šukuoseną, suknelę, dekoracijas, maistą… Nebijokit paklausti savo fotografo patarimų ar rekomendacijų, nepataupykit tiems dalykams, kurie privalo būti kokybiški.

TAIP, fotografas yra tas žmogus, kuris šalia Jūsų bus arčiausiai ir ilgiausiai, visą vestuvių dieną. Artimiau nei mama, tėtis, liudininkai, draugai. Rinkdamiesi fotografą, kreipkite dėmesį ne tik į kainą bei nuotraukų stilių, bet ir bendravimo būdą – norite tylaus, nematomo snaiperio ar charizmatiškos asmenybės, gebančios prajuokinti net rimčiausią kompaniją?.. Fotografai tokie skirtingi, rinkitės labiausiai “limpantį”.

NE, mes nenorime kopijuoti savo kolegų (ypač lietuvių) darbų, kad ir kokie geri jie būtų. Pinterestas – puiki pasižvalgymų ir idėjų pasisėmimo, o ne kopijavimo erdvė. Mes norime kurti originalias, meniškas, Savo stiliaus nuotraukas, tad pasirinkdami fotografą atidžiai peržvelkite ir jo stilių. Mes norime būti geriausiais SAVIMI.

TAIP, tai nėra pats geriausias klausimas kitą dieną ar savaitę po vestuvių: “o tai kada bus nuotraukytės?..”!!
Vasarą mūsų fotoaparatai vos spėja atvėsti, o mūsų hardai zvimbia nuo sukeliamų nuotraukų kiekio. Mes turime šeimas, vaikus, mylimuosius, mes norime ištrūkti dienai kitai, panirt į šaltą vandenį ir pajaust, kad Vis-dėl-to-vasara !!!! :)) Mes ne buhalteriai ir ne kasininkės, mes įkvepiam – iškvepiam, pasikraunam fizinius ir dvasinius akumuliatorius ir pailsėjusiomis akimis grįžtame prie Jūsų nuotraukų. Ir jos bus sutvarkytos, bus!

Naujienos iš interneto