Vietiniam turizmui skatinti paskirstyta 4,25 mln. eurų

Siekdama padėti nuo pandemijos nukentėjusiam vietinio turizmo sektoriui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija šalies savivaldybėms paskirstė 4,25 mln. eurų vietinį turizmą skatinantiems projektams. Sulaukta paraiškų už daugiau kaip 12 mln. eurų, paramą gavo 18 projektų, kurie surinko daugiausiai ekspertų komisijos vertinimo balsų.

Didžiausia parama skirta Druskininkų kultūros centro didžiosios salės rekonstrukcijai ir Birštono sporto ir sveikatingumo centro statybai. Jiems atitinkamai skirta 739 tūkst. ir 574 tūkst. eurų.

498 tūkst. eurų skirta Šilutės rajono Švėkšnos miestelio sinagogos sutvarkymui ir pritaikymui turizmui, 406 tūkst. eurų – Utenos kultūros inovacijų centro kūrimui, 332 tūkst. eurų – Zarasų krašto muziejaus plėtrai, 316 tūkst. eurų – Rokiškio rajono Salų dvaro sodybos rūmų pritaikymui turizmui, 296 tūkst. eurų – turizmo infrastruktūros gerinimui Molėtų rajone, 289 tūkst. eurų – Akmenės rajono Dabikinės dvarų sodybos rūmų pastato rekonstrukcijai, 217 tūkst. eurų – Kretingos rajono Senajam parkui bei kitiems projektams.

Ekspertų komisija vertino, ar projektai atitinka visus šiuos reikalavimus: ar projektu siekiama finansuoti savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinto projekto viešosios turizmo ir poilsio infrastruktūros plėtros darbus, kurie dėl pandemijos buvo neįgyvendinti, ar projektas įgyvendinamas tik Lietuvos Respublikos teritorijoje ir vykdomas savivaldybei nuosavybės teise priklausančiame objekte, ar projekto objektas nėra dviračių takų infrastruktūros plėtra. Balsai projektams buvo skiriami už įtaką skatinant vietinį turizmą, įtaką aplinkos apsaugai ir darniajai plėtrai, įtaką atsparumui COVID-19 pandemijai, savivaldybės prisidėjimą nuosavomis lėšomis.

Rugpjūčio mėnesį Vyriausybė skyrė 5 mln. eurų iš Vyriausybės rezervo nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusio turizmo sektoriaus nuostoliams iš dalies kompensuoti, skatinant vietinį turizmą, iš kurių savivaldybių turistiniams projektams finansuoti buvo numatyta 4,25 mln. eurų.

2020 m. dėl COVID-19 pandemijos ir kelionių apribojimų turistų skaičius Lietuvoje nukrito į 2012 metų lygį. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2020 m. šalies apgyvendinimo įstaigos sulaukė 2,2 mln. turistų, iš jų užsieniečių – 505,6 tūkst., arba 73,4 proc. mažiau nei 2019 m.