Vilniaus dangoraižius nudažė trispalvės. Aukščiausia – 100 metrų aukštyje

Pakelti akis aukštyn per vasario 16-osios iškilmes Vilniuje verta ne vien dėl šventinių fejerverkų, bet ir dėl įspūdingo reginio dešiniajame Neries krante – čia dangoraižių fasadus nudažė trispalvės, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Dangoraižio #Tower, kuris yra vienas aukščiausių pastatų Konstitucijos prospekte, Lietuvos trispalvė įžiebta net 100 metrų aukštyje.

„Iš toli matomos trispalvės vaizdo projekciją sukūrė galingas šviesos srautas. O šviesa lydi visą mūsų laisvės ir valstybės modernėjimo kelią. Šimtas metų nuo Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo – šimto metrų aukštyje šviečianti vėliava. Toks yra mūsų sveikinimas iš naujojo Vilniaus miesto centro“, – sako Saulius Kulvietis, #Tower apartamentus vystančios bendrovės „Irec Baltic“ komercijos direktorius.

Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą sumanymą įgyvendinti padėjo bendrovės „AB Light“ šviesų architektas Arvydas Buinauskas. Jis neslėpė, kad su tokiu iššūkiu susidūrė pirmą kartą, tačiau greitai apskaičiavo reikiamus parametrus ir suprojektavo šventės dvasią perteikiantį vaizdą. „Buvo labai įdomu prisijungti prie projekto, nes pirmą kartą įžiebsime trispalvę taip aukštai – ant pastato, kurį sudaro 29 aukštai. Mums labai svarbu prisidėti prie šventės, sustiprinti visuotinį džiaugsmą laisve, juk tai yra nepakeičiama vertybė, atverianti kelią drąsiausioms idėjoms“, – sako A.Buinauskas.

Šviesų architekto teigimu, projekcija ant pastato buvo sukurta panaudojant 55 šviestuvus. „O vieną tokį šviestuvą sudaro 96 LED lemputės, tad matematika paprasta – iš viso turime daugiau negu 5 tūkstančius lempučių. Visas jas mūsų komanda patikrino ir suderino, kad šviesos srautai susilietų, pagrindinės spalvų spektro susimaišytų į atitinkamų atspalvių spalvas ir dangoraižio sieną nutviekstų ryški Lietuvos trispalvė“, – aiškina A.Buinauskas.

Spalvų projekcija 100 metrų aukštyje vilniečius ir miesto svečius džiugins visą šventinį savaitgalį, iki vasario 18 dienos.