Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus mokytojų, mokinių ir absolventų stažuotės užsienyje
Vienas iš pagrindinių Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos (VKPM) Kaišiadorių skyriaus tikslų – siekis rengti kvalifikuotus specialistus darbo rinkai, atitinkančius šiandienos poreikius ir tendencijas. Praktinio mokymo dalis profesiniame mokyme yra pati svarbiausia – kuo daugiau praktikos mokslų metu įgis būsimas specialistas, tuo labiau jis bus pasirengęs įsilieti ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Siekiant šių tikslų Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla aktyviai dalyvauja Erasmus+ programoje, kurią Lietuvoje administruoja ir finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas, remiamas Europos Komisijos.
2023-2024 mokslo metais Vilniaus komunalinių paslaugų mokykloje įgyvendinant Erasmus+ programos mobilumo projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000121618, įvairių profesijų besimokantys mokyklos moksleiviai bei absolventai, tame tarpe ir iš Kaišiadorių skyriaus, turėjo galimybes atlikti tarptautinės praktikos stažuotes Italijoje, Maltoje ir Jungtinėje Karalystėje. Stažuočių metu moksleiviai ir absolventai atliko praktikas užsienio verslo įmonėse – realiose darbo vietose, kuriose tobulino savo jau turimus bei įgijo naujų profesinių įgūdžių. Siekiant padidinti savo konkurencingumą globalioje darbo rinkoje, stažuočių dalyviai gavo praktinių žinių ir įgūdžių pagal savo profesijas. Stažuočių atlikimas ir gyvenimas užsienyje leido dalyviams susipažinti su kitų šalių kultūra bei praktiškai patobulinti užsienio kabos įgūdžius, taip pat ugdė dalyvių pasitikėjimą savimi, savarankiškumą ir iniciatyvumą.
Siekiant tobulinti profesinio mokymo procesą bei skatinti mokytojų tobulėjimą remiantis užsienio šalių patirtimi, Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyrius profesinio mokymo specialistai, pagal minėtą Erasmus+ programos mobilumo projektą, dalyvavo darbo stebėjimo stažuotėse užsienyje. Stažuotės Portugalijoje metu Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus mokytojai gilino savo žinias mokymo turinio individualizavimo srityje, kad mokymo turinys atitiktų kiekvieno mokinio poreikius ir gebėjimus. Savaitę trukusios stažuotės Nyderlanduose metu mokyklos mokytojai gilino savo žinias įtraukiojo ugdymo srityje, taip pat susipažino su Nyderlandų patirtimi įgyvendinant tvarumo ir tvaraus vystymosi principus.
Profesijos moksleivių, absolventų ir profesinio mokymo specialistų Erasmus+ mobilumo stažuočių metu įgyti įgūdžiai ir kvalifikacijos buvo pripažintos išduodant Europass mobilumo dokumentus. Šio Erasmus+ projekto įgyvendinimas taip pat prisideda plėtojant mokyklos tarptautinį bendradarbiavimą bei gerinant mokyklos konkurencingumą.
Šis straipsnis atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Projektų vadovė
Dalia Mockeliūnienė