Vilniaus kriminalistai sulaikė apie milijono eurų vertės hašišo kontrabandą (video)

Š. m. lapkričio 1 d. po intensyvaus ir kruopštaus kriminalinės žvalgybos tyrimo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atliko sėkmingą operaciją, kurios metu buvo sulaikytas labai didelis narkotinių medžiagų kiekis bei asmenys, prisidėję prie kontrabandos organizavimo. Nustačius nusikalstamos veikos požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabandos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 3 d., ir 260 str. 3 d.).

Specialios policijos operacijos metu Utenos miesto prieigose buvo sulaikytas asmuo, kuris iš Lietuvos į Latviją automobiliu „Volvo S80“ bandė išgabenti labai didelį narkotinės medžiagos – hašišo kiekį. Turimais duomenimis, narkotikai buvo skirti Rusijos rinkai. Po kelių dienų buvo sulaikytas ir šios kontrabandos organizavimu įtariamas asmuo, išradingai slėpęs savo nusikalstamą veiką.

Įtariamieji asmenys, išnaudodami tuščias automobilio „Volvo S80“ ertmes ir neženkliai keitę automobilio konstrukciją, sugebėjo įrengti didelės apimties specialias slėptuves, kuriose nelegaliai gabeno labai didelį narkotinės medžiagos kiekį.

Sulaikymo metu iš nelegalios apyvartos buvo paimta apie 100 kg narkotinės medžiagos ‒ hašišo, kurio vertė siekia apie milijoną eurų. Abiem įtariamiesiems teismas paskyrė griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimus. Sulaikyti asmenys žinomi policijai, manoma, kad jie, pakankamai ilgą laiką vykdydami panašaus pobūdžio veiklą, galėjo susikrauti didelius turtus.

Tai jau ne pirma sėkminga Vilniaus kriminalistų realizacija, kuomet iš nelegalios apyvartos išimamas labai didelis narkotinių medžiagų kiekis. Š. m. spalio 14 d. Vilniaus kriminalistai sulaikė tris asmenis, automobiliu „Mercedes Benz Vaneo“ gabenusius 261 kg narkotinės medžiagos ‒ hašišo.

Manoma, kad sulaikomų asmenų gali būti ir daugiau, o už nurodytų nusikalstamų veikų padarymą Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 10 iki 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.