Virš Elektrėnų marių buvo pakeltas sraigtasparnis: kariai ir gelbėtojai leidosi į vandenį ir teikė pagalbą patekusiems į nelaimę (video)

Neseniai virš Elektrėnų marių dūzgė sraigtasparnis, iš kurio kariai ir gelbėtojai leidosi į vandenį ir teikė pagalbą patekusiems į nelaimę. Šį rugsėjį buvo surengtos bendros Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesių gelbėtojų ir Lietuvos kariuomenės Didžiojo Kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karių specialaus parengimo pratybos. Jose dalyvavo apie 40 karių, 9 Vilniaus APGV 6-osios komandos povandeninių darbų specialistai ir 3 1-osios komandos aukštalipiai gelbėtojai.

Pagrindinis pratybų tikslas buvo gelbėtojams ir kariams išsilaipinti į vandenį iš sraigtasparnio Elektrėnų mariose.

Povandeninių darbų specialistai ir aukštalipiai pratybose tobulino gebėjimus atlikti gelbėjimo darbus vandens telkiniuose ar virš jų, pasitelkus orlaivį, taip pat kėlė profesinį meistriškumą, grūdino psichologinį pasirengimą.

Tokios pratybos yra labai naudingos, nes gelbėtojai turi būti pasirengę įvairiausioms situacijoms, nelaimės atveju jie turi gebėti nedelsiant suteikti profesionalią pagalbą.

VPGT inf.